Halil Şahin

Halil Şahin

BENİM ADAYIM YOK

Köşke adayım yok, çünkü bana aday gösterme şansı bırakmadılar. Bir anlamda yapılacak seçimde beni yok varsaydılar. En demokratik hakkımı elimden aldılar. Onurum kırıldı.  Benim adayım yok!  O halde ne yapmalıyım?  İhtilal, Darbe, Devrim yapamadığıma göre; en demokratik çıkış yolu, protesto yani boykot olmuyor mu?  Ortada üç aday var. Kullanılacak oyun %51'ini alan ilk turda seçilmiş olacak. Protestomu sandığa gitmeyerek yapsam, kullanılan oy toplamına girmemiş olacağım. Yaptığım boykotun, salt oy kullanmayanlar gurubunda kalacağı ve küskünler ya da adayları beğenmeyenler listesinde yer almış olacağım. Ama sandığa giderek mühürsüz oy kağıdı kullansam, o kağıdın birileri 
tarafından kullanılarak yolsuzluklara yol açmış olacağım. Sandığa boş zarf atmış olsam yine aynı tür sonuçlar yaratılabilir.
 O halde mutlaka sandığa gitmeli, oyumu iptaller içinde sayılarak, kullanılan yüzdelik içinde görülen bir tavır  sergilemeliyim. Çünkü benim adayım yok. Bir demokratik hakkım gasp edildi. Onurum zedelendi. Demek ki; Sandığa gideceğim, Üç adayın bulunduğu oy pusulasında her resmin altında bulunan dairenin içine mühürü kuvvetlice basacağım. Öylesine kuvvetli damgalayacağım ki, izi kalmalı!  Evet öyle yapacağım: Sandığa gideceğim, beğenmediğim adayların tümünü de birden fazla damgalayarak saf dışı bırakacağım. Böylece oy hakkımı kullanmış olurken hem %51'e ulaşmamaları için, hem demokratik tepkimi belgeleyerek demokratik onurumu kurtardığım için hem de Atatürk'ün makamına layık olmayanların çıkışını bir ölçüde engellediğim için iz bırakmış olacağım.  Bu seçimde adayı olmayan tüm seçmenlere çağrım ;  Adayım yok diye üzülmeyin. Siz kendiniz adaysınız. Sizden iyi aday mı bulunur!  Sandığa gidin, kendiniz kanıtlayın. Oyunuzu iptal edilecek şekilde birden fazla adayı damgalayın ki, izi kalsın, demokratik onurunuz kurtulsun!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Halil Şahin Arşivi