DOLAR
8,4705
EURO
10,2921
ALTIN
502,04
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Parçalı Bulutlu
28°C
Afyon
28°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Gök Gürültülü
23°C
Pazartesi Az Bulutlu
27°C
Salı Az Bulutlu
28°C
Çarşamba Az Bulutlu
28°C

Halil Şahin

ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.

  KORKA KORKUTA

  13.12.2014 14:34
  0
  A+
  A-

  ‘Zavallılaşmak’ dayatmasına karşın “Zoru Seçmek” , Atatürk gibi yapmaktır. Sayın Doğu Perinçek’in dediği gibi; “Kolay sanılan çarelere teslim oldukça, Türkiye en zorlu belâlara sürüklenmektedir.

  Korkaklar, tarih boyunca kolayı bir seçenek gibi göstererek hem kendilerini, hem milletlerini aldatmışlardır. Hayat zoru dayatırken kolaya teslim olmak, aslında ayakaltında kalmayı seçmektir.”

  İnsanlar eğitimsiz ve ekonomik yönden güçsüz bırakılınca ümmet toplum denen güruh ortaya çıkar. Bunların yönlendirilerek yönetilmesi korku yöntemleriyle gerçekleştirilir.

  Dünya’yı tanımaya çalışan bebeği; “Elleme pis”, “Elleme cıs” diye korkutarak büyütürsünüz. Daha sonraları da; kimisi “Allah korkusuyla” yaşar, kimileri “Kominizim korkusuyla” titrer.

  İki bin yıl öncesi Çin emperyalizmi, daha sonra Arap Şovenizmi Türkler için umacı olmuş. İki yüzyıldan bu yana kâh Avrupalıları, kâh ‘Sovyetleri’, şimdilerde de ‘Müslümanlığı’ umacı kılığında gösterenler kim?

  Zorunlu eğitim yılları çoğaltıldığı halde bir şeyleri anlayamayacak değin cahil bırakılan, iş ve çalışma kanunlarına rağmen gece gündüz çalıştırıldıkları halde fukaralıktan kurtarılamayanlar; “bir lokma bir hırka”, “ bir torba makarna yarım ton kömür” bulunca zil çalıp göbek atarak döktürmüyorlar mı?

  Hangisi kolay, hangisi zor?

  Türkiye, Cumhuriyetçilik adına ABD’ye teslim olmanın son perdesine gelmiş. Millet bölünüyor, vatan satılıyor, devlet yok edilmenin eşiğinde. Sistemin kuvvetleri iktidar ve devleti ele geçirince halk çaresiz kalıyor. Oysa tarih kitabı elinizin altındadır. Ulusumuzun yakın tarihinde dahi, boğulma tehditleri karşısında ürettiği çözümler ortadadır.

  Juvenal; “Öğrenmenin üç kaynağı; çok görmek, çok acı çekmek, çok çalışmaktır.” Diyor.

  1876 Birinci Meşrutiyet’i, 1908 Hürriyet ve 1920 Kemalist Devrimlerini asi çözümler gibi gösterenlerin tüm gayretlerine rağmen bir kez daha düşünün. Türk ulusu o yollardan geçerek bağımsızlığını ve Cumhuriyetini kazanmadı mı?

  İşte, sözde Cumhuriyetçilerin anlamadıkları budur. Korkarak bir yere varılamayacağını, İsmet İnönü’nün “cesur olmadıkça” öğüdünden de çıkarmış değil gibiler.

  ABD’den korka korkuta bizleri bu hallere soktular. Belki muhkem değil, ama kaç ak olduğunu tam bilemediğiniz saraylarının dehlizlerinde bulunamayacak denli korunduğunu sananlar, boyunlarını ABD satırı altında tutmayı strateji ve siyaset diye yutturmağa kalkıştılar.

  Ama şimdilerde, yaşamsal zorunluluktan dolayı ABD’den korkmamayı öğrenenler soruyor: “ Ankara ve Çankaya’dan sonra ABD’ye nereyi teslim etmek gerekiyor?

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.