DOLAR
8,6527
EURO
10,3510
ALTIN
494,85
BIST
1.402
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Parçalı Bulutlu
27°C
Afyon
27°C
Parçalı Bulutlu
Perşembe Mevzi Sağanak
26°C
Cuma Parçalı Bulutlu
27°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C

Halil Şahin

ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.

  İŞGALE UĞRADIK

  03.11.2014 09:02
  0
  A+
  A-

  “Açılım yapan şaşkınlar adına ne derse desin, teröristlerin silahı bırakıp dağdan inmesi, akan kanı durdurmaya yetmez.” Denildiği günlerde kimseler bu uyarıyı dikkate almıyordu. Bu terörist ve yandaşlarının; kimin talimatı ile geldiklerine, geliş şekillerine ve tavırlarına, karşılayanların söylem ve davranışlarına, taşınan terörist resimlerine ve pankartlara, attıkları sloganlara, yol boyunca yapılan taşkınlık ve gösterilere, yapılan miting ve siyasi açıklamalara, getirdikleri mektuptaki Kürdistan tanımlarına, kameralara karşı yaptıkları utku işaretlerine ne anlam veriyordunuz?

  Bu manzaralarda, ülkenin vatandaşı olma sorumluluğu ve bir kardeşlik işareti görüyor muydunuz?

  Bir an için; açılım dedikleri bu saçılımlar konusunun iyi niyetle ele alındığını kabul etsek dahi, teröristlerin ve yandaşlarının buna karşılık verdiği yanıt ve sonuç gözler önündedir: “Teslim olmaya gelmedik, yanlış anlaşılmasın.” diyorlardı. Asıl amaçlarının ne olduğu da ortada değil mi?

  Daha sonraki aşamalarda da on yıl öncesindeki tutum ve yaklaşımları gibi daha farklı davranmayacakları besbelli!

  Güç ve cesaret buldukları bu ortamı istedikleri gibi yönlendirmeye devam ediyorlar. Çünkü sürecin itekleyici gücü salt RTE değil, AB’D ve maşası olan İmralı’daki terörist başı görünüyor.

  Geçmişte olanları bir kenarı koysak bile, salt Habur Kapısı’ndan itibaren gördüklerimiz ve duyduklarımız, Türkiye halkı ve sorumlular adına utanç ve endişe vericidir. Çünkü ülkemiz, 20 Ekim 2009’dan itibaren terörist işgaline uğramıştır, duyumsuyor musunuz?

  Bu üzücü durum göstermektedir ki; Irak’tan ve Avrupa’dan gelen özel yetiştirilmiş ajan terörist elemanlar, bundan böyle siyasal çalışmalar kapsamında daha etkin roller oynayacaklar, DTP(HDP) çatısı altında yapılan siyasal çalışmalara güç katacaklardır.

  Siz farkında değilsiniz, ama işgale uğradık. Türkiye küresel bir işgal altındadır.

  Her geçen gün ağlayan analar çoğalacaktır. Şehitlerin sayısını sayamayacak hale düşeceğiz.

  Çünkü kimin şehit olduğu konusunda çelişkiler yaşayacağız. Çünkü ölenler, aynı ülkenin kardeş çocukları olacak.

  Gelişmeler böyle giderse, gelecekte bu ülkede yeni bir kurtuluşa gereksinim duyulacaktır. Siz o an nasıl bir duygu içinde olacağınızı düşünebiliyor musunuz?

  Ben o duyguyu, size bir öyküyle duyumsatayım:

  Karasakal tek başına pineklediği kahvehanedeki sandalyesinde uyuyakaldığı bir gün görmekte olduğu düşünde; Molla Halil’i düşmanlarından kaçarken, güya bakkallık yaptığı dükkânına girdiğini görmüş. Molla, hemen kendisini saklamasını istemiş. Bakkal Karasakal; Molla’yı bir yere saklayıp, biraz sonra gelen düşmanları da “Az evvel koşarak gelen biri, şu tarafa kaçtı.” diyerek yanıltmış.

  Daha sonrasında da Karasakal,

  Molla Halil’e muzipçe “ Yahu Molla, ölümle bu denli burun buruna gelmek nasıl bir duygu?” diye sormuş.

  Birden öfkelenen Molla; “Sen nasıl oluyor da benimle böyle dalga geçercesine sorular sorabiliyorsun?” diye bağırmasıyla Karasakal’ın ümüğüne sarılmış.

  Sorduğuna soracağına bin pişman olan Karasakal; “Ah, ne yaptın sen? Şimdi pisipisine ölüp gideceksin!” diye titreşirken, arkadan bir çift el uzanmış. O eller, omuzlarından tuttuğu Karasakal Hasan’ı sarsarak uykusundan uyandırıvermiş.

  Gözleri bol ışıkla kamaşan Karasakal geriye döndüğünde, karşısında Molla Halil’i

  Görmesin mi?

  Karasakal’ı hiç böylesine görmeyen Molla, “Hayrola nasıl bir duygular içindesin bre Karasakal!” diye sorunca; gülümseyerek o an usuna düşen yanıtı vermiş:

  “İşte, az evvel dükkânda duyumsadığın gibisinden bir duygu!”

  ETİKETLER:
  Yazarın Diğer Yazıları
  06.07.2014 15:59
  15.08.2019 14:21
  13.11.2018 09:37
  02.07.2014 13:18
  03.07.2014 14:31
  08.07.2014 17:37
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.