DOLAR
8,4977
EURO
10,2552
ALTIN
495,58
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Az Bulutlu
27°C
Afyon
27°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
28°C
Cuma Az Bulutlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Gök Gürültülü
23°C

Halil Şahin

ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.

  FİTNETULLAH’IN ÇIRPINIŞI

  01.01.2015 19:00
  0
  A+
  A-

  Her anlamda sahte olduğu ve birer ikişer ters tepeceği besbelli iken, “işte belge!” denilerek yaygara koparıldı?

  Her halükarda sahte belge olduğu anlaşılan bu paçavra fotokopi kâğıtlar, neden ortaya çıkarıldı?

  Belli ki; bir yanda TSK’nin irticaiye karşı önlem alması engellenmeye çalışılırken, öte yandan da dibe vuran Allah’ın Kahrettiği Partiyi yine mağdur göstermek ve bir yandan da Fetnetullah’a meşruluk kazandırılması amaçlanmış. Bir yandan da Ordunun komuta kademesini değiştirmek için zemin hazırlandığı ortada. Atatürk ruhunun bulunduğu TSK’nin, emperyalistlerin ordusuna dönüştürmek ereğiyle komuta düzeyinde değişiklik yapılması hedef…

  Görüyorsunuz işte: ABD’nin ve AB’nin işbirlikçileri dinciler ve numaracı cumhuriyetçiler aynı ağızdan konuştular; Onlara sureti haktan görünmeye çalışan koltuk değneği bir partinin lideri ise, genelkurmay kademesinin değiştirilmesinden söz edebilmektedir!

  Mayınlı arazilerle, ekonomik krizin göbekten vurmasıyla, AB üyeliğine hevesin artık oy getirmemesiyle, özelleştirme masalının artık yenmemesiyle, ‘Wan minüt’ balonunun çabuk sönmesiyle iyice dibe vuran Acayip Kılıklı Pirelere, her gün yenisi ortaya çıkarılan darbe planları ile mağdur rolü oynatılarak kaybettiği güven ve oylar tekrar kazandırılmak isteniyor.

  İşbirlikçi TV’lerde yayımlanan video gösterimleriyle, Fitnetullah’ın ağzından, tüm ümmet cemaatine “Cumhuriyeti nasıl yıkacağı” dinletilmedi mi?

  Demek ki; Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde mahkûm edilen, fakat hizmet ettiği ABD’ye kaçan Fitnetullah’ın işbirlikçileri eliyle yasayı değiştirilerek beraat etmesi yetmiyor ki; yabancı ülkelerde İngilizce eğitim veren okulların CIA istasyonu olduğu gerekçesiyle sırayla kapatılırken, müritlerinde inançsızlık baş göstermişken dibe vuran Fitnetullah’a yeniden meşruluk kazandırmak için az uz gayret gösterilmedi. İşte bunun için bir yanda iki lafı bir arkaya getiremeyen ikinci cumhuriyetçiler, öte yanda ordudan kovulan dinciler ile çifte vatandaşlık imtiyazına sahip dönmelerinki gibi orduya saldıran köşe yazıları yazıldı çarşaf çarşaf…

  Bir yanda da borazan basının Fitnetullah’ı yere göğe sığdıramayan öven yazıları çarşaf gibiydi. Ayrıca dinci borazan basını izlemeyenlerin de duyması için, dinci maşalar tarafından internet öbeklerine servis yapılmaktaydı. Şimdilerde de “akp ve fetullahı bitirme planı” diye tozu dumana katıyorlar. Abrakadabra, okus pokus diyorlar. ‘Belge’ dedikleri üzerinden çeşitli tartışmalar

  yaparak ortalık bulandırıyorlar.

  TSK’ne yönelik bu türden psikolojik savaş ürünü taktikleri kullanmış olan gaz tenekelerinin, daha sonrasında da ordundan emekli bir takım subaylarla görüşmeler yaparak ortalığı bulandırmaya, hukuken bitmiş olan bir davayı kamuoyu önünde meşrulaştırmaya çalıştığı hepinizce görüldü.

  Fettullah Gülen’in; “ulusalcı dalgayı aşacağız söylemleriyle devletin çeşitli kademelerinde örgütlenmesine rağmen, Bush’un Erdoğan’a “tasfiye edin” talimat ve “sonuna kadar gidin” telkinlerine rağmen, düzmece operasyonlarla bile ulusumuzun elan dize getirilmediği anlaşılıyor.

  17 Mayıs 2009 Tandoğan ve 21 Haziran 2009 Gündoğan mitingleri ve sonrasında gerçekleştirilen tepki etkinlikleri, birilerinin uykularını kaçırmadı mı?

  Özal döneminden beridir süre gelen F tipi örgütlenmenin; akp iktidarıyla birlikte had safhaya çıkmış, emniyet teşkilatımızın en üst kademelerine, çeşitli yargı organlarındaki kilit noktalara ve nihayet askeriyenin içerisine de sızmayı başardığı ortada. Diğer kurumları sayma gereği dahi duymuyorum. Her bir koldan işgal edilmiş devlet bürokrasisi “altın nesil” adı verilen işbirlikçi güruhun saldırısı altında güden güne erimekte ve yozlaşmaktadır.

  CIA istasyon şeflerinin “Kemalizm’den vazgeçin” türünden söylemleri TSK’ya ve Türk ulusuna kabul ettirilememiş olacak ki, bu türden operasyonlara “yılana sarılır gibi” yapışıyorlar. Top sivil ve askeri savcılardaymış. Şu muhabbete bir bakın!

  Bugün üniversiteler rahatsız, muhalefet rahatsızdır, iktidar milletvekillerinin bir kısmı dahi rahatsızdır. Asker hoşnut değil, Türk milleti rahatsız!

  Türkiye’de artık bir iktidar boşluğu olduğu anlaşılmaktadır. Erkler arası müdahaleler yoğunlaşmıştır. Dolmabahçe Mutabakatı “Biz anlaşma yaptık, oyunbozanlık yapmayın!” anlamında. Eğer bir yerde yönetim zafiyeti varsa, idareye talip olanların iktidara kendilerinin geçmelerini istemeleri en doğal hakları değil mi?

  Genel manzaraya baktığımızda, devleti yönetenlerin artık çöküş sürecine girdiği açıktır. Yepyeni bir değişimin öncesindeyiz. Devlet bunalım geçirmektedir. Türkiye kaynamaktadır.

  Bu iktidarın bütün değerlerimizi yıkmak için iş başına geçirildiği anlaşılıyor. Oysa bizim; artık kurtarılacak değil, yeniden kurulacak bir Cumhuriyetimiz var olduğu gözleniyor. Ulus, bunu hep birlikte başarmak durumundadır. Rövanş çok sıcak yaşanacak. Çünkü Tam bağımsız

  Türkiye’yi kendisine ülkü edinmiş Kemalistleri henüz kimse yenemedi.

  Öyle değil mi?

  Yazarın Diğer Yazıları
  07.09.2018 10:36
  12.07.2016 09:19
  06.11.2017 07:41
  13.02.2019 08:03
  13.11.2017 09:20
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.