organik hitfilm izlemarmaris tekne turları

Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

YARGI KENDİNİ KORUMALI

YARGI KENDİNİ KORUMALI
Halil Şahin
Halil Şahin( [email protected] )
ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.
281 views
13 Ocak 2020 - 8:46

Bir düzmece senaryonun iflas edişini beraberce izledik. Olay ortada:

Erzincan’da Valilikte düzenlenen güvenlik toplantılarında, İsmail Ağa Cemaati mensuplarının faaliyetlerinin arttığı ve küçük çocukları evlerinden toplayarak yasadışı dini eğitim verdikleri, yine yasadışı yardım ve bağış topladıklarının tespit edilmesi üzerine; Başsavcı, 2007 Aralık ayında cemaat hakkında soruşturma başlatmıştı.

Ortada İsmailağa cemaati hakkındaki karar ile Arama kararını veren Erzurum 2. Ağır Ceza Hâkimi İsmail Şahin’nin bu arama konusunda iki farklı kararı vardı.

Kararlardan birisinde, arama yapılacak kişilerin ismi ve arama yapılacak adreslerinin bulunmaması, diğerinde ise Üsteğmen ile Astsubayın ismi ve adreslerinin yazılı olması.

Her iki kararda şüphelilerin evleri ve araçlarına arama yapılması belirtildiği halde, İl Jandarma Alayındaki İstihbarat Şubesinde de arama yapılması, fakat hangi suç nedeniyle arama yapılacağının belirtilmemesi dikkat çekici.

Bu noktalardan hareketle her iki arama kararında da yasaya uygun olmayan haller görülüyor. Özel Yetkili Savcının itirazları dikkate almadan, keyfi şekilde arama ve gözaltı işlemlerini tamamlaması da çok ilginç bulunmaktadır. İki gün sonrasın da Şube Başkanı Binbaşıyı gözaltına aldırması, Üç Jandarma İstihbaratçısını tutuklatması, 4 Aralık günü 25-30 polisle Erzincan MİT Bölge Müdürlüğünü kuşatarak binada arama yaptırarak Bölge Müdürü ile iki yardımcısını gözaltına aldırması, hukuksuzluğun daniskası olarak sergileniyor.

Erzincan’da, İsmail Ağa Cemaati ile ilgili başlayan soruşturma, bazı politikacılarla işadamlarını ve Fethullah Gülen cemaatini kapsayarak, 20 İl’e yayılmıştır. Bu 20 İl’de operasyon yapma hazırlığındayken, dosya uyduruk ve maksatlı bir dilekçe bahane edilerek karışıklık yaratılmıştır. Yasalar çiğnenerek yapılan arama ve gözaltılar, tutuklamalar ile Erzincan Başsavcısı hakkında 26 yıl hapis istemi ile dava açılması, cemaat soruşturmasına misilleme olarak yargıya baskı, yıldırma ve cemaatlere dokunanları cezalandırma ereğini güttüğü açıktır.

Dün hâkimler savcılar üzerinden yapılan, bir başka zamanda da yargı üzerinden oynanan oyunları, Barolar üzerinden oynanmak istendiği görülmüştür.

O halde yargı kendini korumalıdır. Çünkü Anayasa ve yasalar açıkça çiğnenmektedir. Hâkim teminatı, bağımsız yargı ve savunma, ayaklar altına alınmaktadır.

Türkiye’de, yasaların hiçbir hükmü kalmamıştır.

Osman Şanal örneği Özel Yetkili Savcılar, Yargıtay Ceza Daireleri’nin yetkilerini gasp etmektedir Olagelen tüm bu senaryoların, ne yazık ki, siyasi iktidarın gözetiminde gerçekleştirildiği izlenimi vardır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

buy Instagram views