DOLAR 7,3868
EURO 8,9471
ALTIN 437,44
BIST 1.466
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon 1°C
Kar Yağışlı
Afyon
1°C
Kar Yağışlı
Cum 1°C
Cts 4°C
Paz 7°C
Pts 12°C
YAZARLAR TÜMÜ

SİZ BU PLANIN NERESİNDESİNİZ?

Halil Şahin
ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.
16.07.2014
64
A+
A-

Karamsarlık tablolarıyla umutlarınızı kırmayalım, ama şu meşhur açılımların patronu olan ABD, ilk aşamada hedefine ulaşmış olduğunu da söyleyelim.

Hatırlarsanız; şu meşhur açılımlarının başında, ‘PKK’yi tasfiye edeceğiz’ demişlerdi. Çünkü önce PKK’nin büyütülmesi ve Güneydoğu’da fiilî hükümetçikler kurulması gerekiyordu. O zaman İşçi Partisi, “milleti aldatıyorlar” diye ısrarla uyardı.

Kim haklı çıktı?

Sonrasında sıra, PKK’nin muhatap olarak kabulüne geldi. O demde de Mustafa Karaalioğlu, Nazlı Ilıcak gibisinden işbirlikçi kalemşörler bunu işleyip duruyorlardı.

ABD, süreci hızlandıracağını açıkladı ve hızlandı, PKK’nin terör eylemleri yoğunlaştı. PKK’nin bütün faaliyeti, ABD planı çerçevesinde gerçekleşti.

Türkiye, kendi içindeki terör ve karışıklıklarla uğraşırken, Irak’ın kuzeyinde kurulmuş olan İkinci İsrail devletçiği neredeyse bugün yarın resmen ilan edilecektir. Barzani Mısır’da televizyonlara yaptığı açıklamalarda bunun işaretini vermiştir.

Unutulmamıdır ki; ABD açılımının yürümesi, bölücü terörün şiddetlendirilmesi yanında, Türkiye’nin İran ve Suriye ile işbirliğinin önlenmesine bağlıdır.

Öyle bir noktaya gidiliyor ki, İkinci İsrail’in resmiyet kazanması, Türkiye’ye bir çare gibi kabul ettirilecek. Referandum da bu planın bir parçası ve hizmetindedir. ABD açısından kritik sorun, bütünleşmenin Barzani-Talabani iktidarıyla mı, yoksa PKK taşeronluğunda mı tamamlanacağıdır.

Kukla devlet postuna kim oturtulacak?

PKK, bütünleşme sürecini yürütmek açısından, ABD için çok daha elverişli bir araçtır; daha asridir, daha örgütlüdür. Ne de olsa Kemalist Devrim’i yaşamış bir ülkenin insanlarıdır. Bir kısım PKK yöneticileri, ABD’nin son tercihinin PKK olacağı hesabına kölece bağlıdırlar. O nedenle ABD ve İsrail’e stratejik güvenleri vardır.

Bu arada, Türkiye’de “Biz birbirimizden ayrılamayız” şarkıları sesçalara konuyor. Kuşkusuz bunu içtenlikle söyleyenler de var.

Kılıçdaroğlu’nu da bu senaryonun tam ortasına oturtmuşlar. Herkesin gönlü, Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın söylediklerine inanmak istiyor. Hele bizlerin gönlü…

Ulusal Kanal Haber Dairesi Başkanı Dr. Serhan Bolluk, bir 12 Temmuz Pazartesi akşamı Kürt Sorunu Çözüm programında Hasip Kaplan’ın tavrını öğrenmek için soruyordu:

“Halk, şehit cenazelerinde, ‘Türkler Kürtler kardeştir, Amerika kalleştir’ diyor, bu slogan sizde ne uyandırıyor?”

Hasip Kaplan, kendisine atılan kardeşlik pasını ıska geçmeyi bilinçli olarak yeğliyor. Dahası Hasip Kaplan, “Aile içinde çözelim. Kendimiz çözmezsek, gelir müdahale ederler, Irak gibi, Yugoslavya gibi oluruz.” diyor. Bu sözlerle, Amerikan sopası gösterilmiyor mu?

Gelmiş çizmeleriyle ailenin içine girmiş, ailemizden bir buçuk milyon insanı öldürmüş. Irak’ı parçalamış, Türkiye’yi de parçalayacağım diyor. Ne çabuk unuttunuz, parçalanan sizin vatanınız değil mi?

ABD’nin Türkiye’yi işgalini “demokrasi geliyor” diye alkışlayanlara sormak gerek: Siz bu planların neresindesiniz?

“Hey bre gafiller! Siz bu planın neresindesiniz?” sorusunu, Türk Silahlı Kuvvetleri komutanlarına da, CHP ve MHP’ye, hatta DSP’ye de soralım.

BDP ve PKK liderleri içinde, gönlü birlikte yaşama eğiliminde olanlar kuşkusuz vardır. Ama onlar, bağlı oldukları hareketin ABD planlarındaki rolünü çok iyi bilirler ve zora teslim olurlar. O zaman o birlikte yaşamaya yönelik sözlerin hangi değeri kalmaktadır?

Her şey, Türkiye’nin kararlılığına bağlıdır. Hükümet mevzileri, BOP Eşbaşkanlığı’ndan kurtarılırsa, millet de ordu da ayağa kalkar. Oysa bugün; barış lafları, savaşın aleti olarak kullanılıyor.

“Senin planını biliyorum ve sen de benim bu plana boyun eğmeyeceğimi bil!” demezsek, ABD devam edecektir; başka deyişle terör de şiddetlenerek devam edecektir.

Çünkü Genelkurmay Başkanı Başbuğ, son anlara değin İstanbul hükümetinin dizinin dibinde oturup, ulusal devlet sözcüklerini de dilden bırakmayan Ahmet İzzet Paşaların konumunda saplanıp kaldı. Yabancı bir devletin, Türkiye toprağında Türk Ordusu’na operasyon yapmasına razı olmuş görünerek,. Türk Ordusu’nun savaş yeteneğinin tahrip edilmesini, arada bir basın toplantısı yaparak seyretmiyor muydu?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin durumunu bugüne kadar en güzel anlatan, Diyarbakır Cumhuriyet (Arslanoğlu) Köyü Muhtarı Mehmet Tanrıkulu oldu: “TSK şu anda Amerika ve AKP’ye karşı kendini koruyamadığı gibi beni de koruyamıyor!” (Aydınlık, 11 Temmuz 2010).

CHP Genel Başkanı’na Ulusal Kanal’dan Fikret Akfırat, BOP Eşbaşkanlığı’nı soruyor. Kılıçdaroğlu, “Arkadaş Türkiye Başbakanı BOP Eşbaşkanı olamaz” diyemiyor, hatta neredeyse R.T. Erdoğan’ı mazur gösteren sözler söylüyor.

MHP yönetimi, ABD merkezli sistemle bağları yüzünden sürekli kendi örgütünün vatanseverliğini çelmeliyor. ABD planlarının karşısına ne zaman dikileceği merakla bekleniyor.

Ey CHP, Ey MHP, Ey Genelkurmay, Ey diğer partililer ve kurumlardakiler ve Ey Yurttaş!

Bu sorunlardan kaçamazsınız!

Yok, eğer “Biz Büyük Müttefikle birlikte Türkiye’yi bölme planında yer alıyoruz” diyorsanız, bunu da mertçe söyleyin de, sizden umudu keselim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.