DOLAR
8,4705
EURO
10,2921
ALTIN
502,04
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Parçalı Bulutlu
28°C
Afyon
28°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Gök Gürültülü
23°C
Pazartesi Az Bulutlu
27°C
Salı Az Bulutlu
28°C
Çarşamba Az Bulutlu
28°C

Halil Şahin

ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.

  KISKAÇTA

  15.10.2014 23:03
  0
  A+
  A-

  18 Nisan 2010 günlü Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan CIA Raporunda temel iki hedef gösterilmişti. Bunlardan birisi Baykal’dı diğeri de Madımak olaylarına yapılan gönderme ve Madımak Olayları ile ilgili yeni bir operasyon yapılacağı imasıydı.

  Anımsıyorsunuz değil mi?

  Yaklaşık yetmiş yıldır, şu veya bu şekilde ABD’ye yakın hükümetler ile yönetilen Türkiye, her krizden sonra yeni bir hükümet arayışı eğik düzlemine girdiğinde, seçenekler oluşturulurken, sağdan veya soldan ABD’ye yakın odakların iktidara gelmesi organize edilirdi. Ama şimdilerde durum öyle mi?

  Ülkede öyle bir Amerikan karşıtlığı ile Batı karşıtı duygu ve düşünce kastı oluştu ki, bir öncekinden sonra ona seçenek olabilecek, başka bir ifade ile oluşturdukları eş başkanlıklardan başka Amerika’ya hizmet edecek odak veya parti oluşturmak, ABD için olanaksız hale geldi. Bu durumda, ABD’nin bu işbirlikçi eş başkanlarla yoluna devam etmesinden başka seçenek kalmadı.

  CHP ve onun liderine karşı operasyonlar uzun süre beklemişse, Ümraniye Tertibi ile Silivri’de yatan Doğu Perinçek’ler ve diğer onurlu paşalar sayesindedir.

  Çamurla savaşı öğrenmek emperyalizm ile savaşın ilk dersidir. Çünkü operasyonların, kışkırtmaların hiçbir etik ve yasal zemini olmaz.

  Çamurla savaşın birinci dersi ise, iktidara ve onun medyasına inanmamak ile başlar.

  Önünüzde iki yol var: Ya devrim, ya yıkım!

  Türk halkı 1923’de bunu bir kez yaptı. Gene yapar. Yapacaktır. Ama ABD, gizli adamlarını piyasaya sürüyor. CHP’ye operasyon yapılıyor.

  Amerika düğmeye bastı. ABD Dışişlerinin kilit adamı Stephen Larrabee’nin, yayımlanan

  Troubled artnership/US-Turkish Relations in an Era of Global Geopolitical Change raporu ortada.

  Raporda geçen şu saptamalar dikkat çekiyor:

  1- Bu gün Türkiye’de Türkiye’nin çıkarlarını ön planda tutan bir yönetim yoktur.

  2-Türkiye’de beş-on yıl içinde Türkiye’nin çıkarlarını ön plana koyan bir yönetim kurulacaktır.

  3- Kurulacak milli hükümet, MHP ve CHP tarzı bir milliyetçiliği temsil etmeyecektir. MHP ve CHP batıya bağımlıdır.

  4- Kurulacak milli hükümet, Avrasya ülkeleriyle birlikte olan, ancak Batı ile de ilişkilerini sürdüren, bağımsız, dengeli bir siyaset izleyecektir.

  Görüyorsunuz; bu itiraflarla, İşçi Partisi programlarının öngördüğü tam bir milli hükümet seçeneği tanımlanmıyor mu?

  Demek ki, son tertiple Türk ulusunun gözünde alternatifsiz seçenek olarak ortaya çıkmakta olan bu yükselişin, önü kesilmek isteniyor.

  Tahmin edilen; Ergenekon tertibinde kullanılan sahte belgeleri, CD leri hazırlayan Ankara Yıldız’daki Emniyet Binasında konuşlanmış 35 CIA ajanı ve Emniyet içinde yuvalanmış F çetesinin faaliyete geçmiş olabileceğidir. ABD’de hazırlanan bu senaryo, CHP Büyük Kurultayı’ndan önce bir yıpratma hareketi olarak devreye sokulmalıydı. Önce Baykal hakkında düzmece bir video seks kaseti hazırlandı. Tetikçi Müslüman (!) Vakit gaz tenekesinin internet sitesi kaseti yayımladı.

  Bugüne dek kendini ‘tarafsız’ veya “AKP’yi eleştirir” gibi göstererek gizlenmiş, kendini sevdirmiş yazarların da koroya katılması gerekli idi. Amerika, bugüne dek gizlediği adamlarını açığa çıkarmaya karar verdi. Talimat verildi. Tufan Türenç, Güngör Mengi ve Mustafa Mutlu; talimat gelince, aynı anda kaleme sarılıp aynı şeyleri yazdılar. Öyle yazdılar ki, sanki bu videonun gerçek olduğu kanıtlanmıştı. Bu durumda Baykal’a istifa etmek düştü. Kim bilir, CHP içindeki Bay

  kal karşıtlarını bu tuzağa çekmek için ne düzenler hazırlanmıştı!

  Zaten senaryonun can alıcı bölümü de bu: Hem Baykal, hem de karşıtları bu tuzağa düşecek, solun sosyal demokrat geçinen kesimi dizgine edilecek, lider yönetici kadrosu derdest edilen İP’nin yükselişi bir kez daha önlenmeğe çalışılacaktı.

  Ya daha sonrasındakiler!

  MHP üzerine oynanan senaryo gereği ortaya atılan kasetlere ne demeli?

  Ama S.Larrabee’nin raporundaki gerçek ortada: Türkiye halkı, ABD-AKP- Tarikat ortak saldırısını boşa çıkararak, çok kısa zamanda milli hükümetini kuracaktır.

  Bu sonuç bir düş, bir sanal tahmin değil ki, vallahi onlar söylüyor.

  Yazarın Diğer Yazıları
  20.07.2014 15:52
  17.11.2014 08:29
  28.04.2016 13:12
  29.07.2017 12:58
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.