DOLAR 7,3774
EURO 8,9309
ALTIN 438,40
BIST 1.467
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon 9°C
Yoğun Kar Yağışlı
Afyon
9°C
Yoğun Kar Yağışlı
Per 1°C
Cum 2°C
Cts 5°C
Paz 9°C
YAZARLAR TÜMÜ

GİTTİ, GİDİYOR

Halil Şahin
ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.
02.07.2014
62
A+
A-

BOP Eş Başkanı’nın Türkiye’nin başına nasıl getirildiğini, artık ön yargılı olmayan herkes biliyor. Salt O’nun için yasaların; Anayasanın ve Seçim yasalarının, devlet kuran partinin de başı çektiği muhalefet işbirliğiyle nasıl değiştirildiğini biliyoruz.

ABD ile Erdoğan ve Gül arasında kurulan ilişkiler, geçtiğimiz yedi yıl içinde destanlaştırılarak, birçok kişinin bildiği ezber oldu. Eş Başkanlığı’nı ise zaten, en az 31 ayrı yerde ve zamanda, kendisi söyledi.

Zamanın başında, ABD ile birlikte olduğunu göstermesinin, kendisi bakımından çok büyük bir anlamı vardı. Çünkü böylesi bir ülkede ancak böylece iktidar olunuyordu. Çünkü pek çokları, hükümet kurmakla beraber iktidar olamamışlardı.

Amerika’nın Türkiye’yi yöneten Eş Başkanından üç temel talebi vardı: Kıbrıs, Irak’ın kuzeyi, Ermenistan. İlk bedel, Türk Ordusunun Irak’ta kullanılması oldu.

Ancak Mecliste 99 dürüst milletvekili çıktı ve bu olmadı. Kıbrıs’tan Askerin çekilmesi istendi. “Kırk yıllık çözümsüzlük, çözüm değil” diye, ABD’nin verdiği görevlere Kıbrıs’tan başladı.

Kıbrıs olmadı. Irak’ın kuzeyi için Türk Anayasası değişmedi. Federasyon olmadı. Ermenistan ile ilişkilerin düzeltilmesi konusunda adımlar atıldı. Bu da olmadı!

ABD’nin Ortadoğu da çok acelesi var. Şimdi Amerikan Kulu Partilerin önüne bir fatura konma zamanı.

Zaman su gibi akıp geçti, fakat verilen görevler arzu edilen şekilde halledilemedi. Demek ki; bu işler Alaca Karanlık Parti ile RTE ve A.Gül’le de olmuyor!

Zafiyet var ve bir başka çare aranacak, aranıyor. İşte bu nedenle Halk ve iktidar arasında sıkışanlarda “serbest düşme” devam ediyor. Ama bu süreç henüz bitmedi.

Amerikan askeri güçleri İncirlik Üssünden nakledilme aşamasında, İncirlikte 30 bin Amerikan askeri varken, Güneydoğu’da Kürtçü bir ayaklanma çıkarılabilir ve ABD’ye müdahale gerekçesi çıkarılabilir!

Ardından soykırım yaygaraları yapılarak; İkiz Sözleşmeler gereğince, Birleşmiş Milletlerin konuya dâhil edilmesi de sağlanıp, ABD askerleri “Barış Gücü askeri” olarak ilan edilerek ülkede işgal konuşlandırılması yaratılabilir.

Çıkmayan candan umutlananlar, can havliyle bu tür senaryoların da eş başkanlığı görevini severek üstlenmezler mi?

Örneğin Ekmelettin İhsanoğlu ismi gündeme gelebilir mi?

Kendilerine sunulan paye ve ganimetlerle “Bir eli yağda, diğer eli balda” beslenen BOP eş başkanları ile alt başkanlarının öylesine iş birliklere balıklama atlayacağı kuşkusuz. Çünkü onlara balık, balıkların bol olduğu deniz, önlerini gösterecek fenerler gerek…

İçinde bulundukları aşılması güç bir gerçeklik var. Deniz bitti ve ödenmesi gereken bir bedel var. Allah’ın Kahrettiği Partiler için türkü söyleme zamanı: Gitti, gidiyor, döner mi bilmem!

halil şahin

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.