DOLAR 7,9701
EURO 9,4633
ALTIN 487,38
BIST 1.191
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon 25°C
Sisli
Afyon
25°C
Sisli
Pts 23°C
Sal 23°C
Çar 23°C
Per 19°C
YAZARLAR TÜMÜ

BEDELİ ÖDEYECEKLER

Halil Şahin
ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.
09.06.2016
26
A+
A-

Anımsayacaksınız;1998 yılında Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi (DDGM), R.T. Erdoğan hakkında “Halkı din ve ırk farkı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek” suçundan, yani halk diliyle bölücülükten mahkûm etmiş, bu kararla birlikte Erdoğan’ın siyasi hayatı, diğer tüm bölücüler gibi, tekrar açılmamak üzere sona ermişti.

Böylece; R.T. Erdoğan’ın geçmişini, karanlık ilişkilerini, ilginç yükselişini, arkasındaki AB-D&İsrail desteğini, Türkiye Cumhuriyeti ve onun değerleri hakkındaki alçakça ifadelerini, Şehitlerimize ‘kelleler’ diyebilecek denli haince fikirler beslediğini artık öğrendiniz.

Her ne kadar İslamcı maskenin ardına saklansa da kendi eğitim gördüğü Kur’an kursu binasını yıktıracak denli azdığını, haktan çıktığını, sınır bilmez bir kanunsuz olduğunu bilen dikkatli ve uyanık Cumhuriyet ve millet savunucuları, DGM’nin aldığı bu kararla derin bir oh çekse gerek.

Ancak çok sürmedi. R.T. Erdoğan cezaevinden çıktı ama gündemden hiç düşmedi, düşürülmedi.

Yaptığı siyasi konuşmalar basın ve yayın araçlarının manşetlerinde sürekli yer aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş süreci, gelecekteki büyük kanunsuzluk ve ihanetlerin de habercisiydi.

Ona yol açanlar utanmadı. Yandaşlıklarını örtmek için; siyasi girişimleri hakkında soruşturmalar ve davalar açılsa da ya ret edildi, ya da, Erdoğan’ın Başbakanlık makamına oturtulmasıyla bütün bu çabalar boşa gitti.

Oysa R.T. Erdoğan ile benzer suçları işlemiş olan terörist başı Apo’nun akıbeti halâ tartışılmıyor mu?

“Yabancı bir devletin koruyup kollayıcılığını istemek, insanlık onurundan ve şerefinden yoksunluğunu itiraf etmekten başka bir şey değildir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ü rehber edinenlerin, bir an evvel AB’nin himayesine girmeyi arzulamaları ne kadar olanaklı?

Atatürk, yabancı bir devletin himayesi altına girmeye çalışanları “haysiyetsiz ve şerefsiz” olarak gördüğünü açıkça söylediği içindir ki, O’nu milletin zihninden silmeye çabalıyorlar.

Bu nedenle; Deniz Baykal’ın uluslar arası ve ulus üstü çabası ve Ahmet Necdet Sezer’in son imzası ile iktidara getirilen bir hükümet ile başındakilerin AB uğruna yaptıkları ihaneti “daha özverili olmalıyız” diyerek savunan Deniz Baykal ve Ahmet Necdet Sezer’i, Abdullah Gül’e Çankaya yolunu açan Devlet Bahçeli’yi samimi Atatürkçüler olarak yorumlayabilir misiniz?

JİNSA isimli Siyonist Yahudi bir örgütten sunulan Cesaret Madalyası’nın ne için, gösterilecek hangi cesarete(!) istinaden R.T.Erdoğan’a verildiği, “Kürt Açılımı” denilen Türkiye’yi ve Türk ulusunu parçalama süreci ile birlikte gün yüzüne çıkmış oluyor.

Bir tek insan için Anayasa’nın değiştirilmesinin Dünya’da başka bir örneği var mıdır?

Bu işin ardında yatan gerçek nedir?

Tarih, elbette hepsini belgeleyecektir.

Şerrin ehveni olmaz. Siz Müslüman iseniz, ehveni şer diye bir seçeneğiniz yoktur. Mâide Suresi’nin 100. Ayeti ile Tanrınız size sesleniyor:

“ (Ey Muhammed!) De ki; ‘Pis ile temiz bir olmaz. Pisin çokluğu hoşunuza gitse bile’ Ey akıl sahipleri! Allah’a karşı gelmekten sakının ki, kurtuluşa eresiniz”

Demek ki; bunlar, % 47,5 oy ile iktidarı ele geçirseler de bu tutum ve davranışlarıyla ehven olamazlar. Küresel emperyalist maşası BOP Eşbaşkanı ve işbirlikçilerinin; bugün gerçekleştirmekte olduğu sözde açılımların varacağı sonuç her vatanseverce idrak edilebilmektedir.

Sonuç bellidir. Onları o makamlara getirenler, ihaneti süresince gizlice, bazen açıkça destekleyenler, ayağa kalmak için can atan milleti sakinleştirenler, ülkemizi AB’nin himayesine sokmak gibi ortak hedefleri olanlardır.

Terörist AB-D ve İsrail’i müttefik kabul edenler, İslamcı maskenin ardındaki dinsizler, Ulusalcı maskenin ardındaki Ali Kemaller, Türk çocuğuna emanet edilen bu topraklar üzerinde büyük oyunlar oynanırken bizleri evlerimize mahkûm edenlerin kim oldukları beli değil mi?

Bakınız yine, Mâide Suresi’nin 104. Ayeti size nasıl sesleniyor:

“Onlara ‘Allah’ın indirdiğine (Kur’an’a) ve peygambere gelin’ denildiğinde onları ‘Babalarımızı üzerinde bulduğumuz din bize yeter’derler. Peki ya babaları bir şey bilmiyor ve doğru yolu bulmamış olsalar da mı?”

105.Ayeti ile Tanrı size haber veriyor:

“Ey iman edenler! Siz kendinizi düzeltin. Siz doğru yolda olursanız, yoldan sapan kimse size zarar veremez.”

Bunların hepsi; vatan ve Türk ulusuna olan ihanetlerinin bedelini elbet bir gün ödeyecekler. O gün çok yakın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.