DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Yağışlı
15°C
Afyon
15°C
Yağışlı
Pazartesi Sağanak Yağışlı
13°C
Salı Kuvvetli Sağanak
13°C
Çarşamba Yağışlı
10°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
11°C

Halil Şahin

ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.

  AFYONKARAHİSAR KONAĞI

  28.08.2014 08:26
  0
  A+
  A-

  Ülkemizde otantik değerlere dönüş turizm için yepyeni doğal bir kaynak. Doğal dememin nedeni; Anadolu’nun çok eski uygarlıklara beşiklik etmesinden kaynaklanan kültürel zenginliği kadar, coğrafyasından fışkıran doğal besin kaynakları açısından da zengin oluşudur.

  Hemen her zaman her alanda Türkiye ortalamasını veren Afyonkarahisar, bu alanlarda da ortak özellikleri yaşatılmakta ve yansıtmaktadır.

  Geçmişte kalan, Ankara’daki Afyonkarahisar Evi’nin konumunun tartışıldığı günlerde Turgut Özal Parkı üzerindeki Afyonkarahisar Konağı’nın durumu gözlerden ırak gibiydi.

  Böylesi bir projeyi düşünüp uygulamaya koyanlar kadar bu uygulamayı sürdürenler Afyonkarahisar Konağı hep birlikte kafa yormak durumunda değil miydiler?

  Merak edip, dört beş arkadaş gitmiştik. Çok güzel hazırlanmış cimcik hamur aşı mantı yemeğini, açlığımızın da verdiği iştahla afiyetle yedik. Hizmet edenlere teşekkür ederek ve ücretimizi ödeyerek oradan ayrılırken eleştirileri almaya başladık.

  Mekân, çok güzel bir manzaraya sahip ve görülmeye yani yaşanmaya değer. Yapı çok güzel ve yapılmakta olan iç mekân düzenleme çalışmalarıyla daha da güzelleşecek. Ancak; bir porsiyon mantı ve içilen yemek öncesi ve yemek sonrası birer bardak çay için 7 YTL ücret talebini çok bulduk. Konak Müdiresinin tanıtım sözleri içinde geçen kişisel görüşüne katılmadık. Hanım efendi orayı lokanta olarak değerlendirmek istemiyormuş. Sadece görsel hizmet olmalıymış. Kitlesel gruplar için sıra yemekleri tercih edilebilirmiş. Gruplar için önceden rezervli yemekler ve toplantılar düzenlenebilirmiş.

  Emeller düşlerde güzeldir ya böylesi problemleri çözemeden hatalar zincirine halkalar eklenmeye devam ediyordu.

  Kâh eski Afyonkarahisar’ın üzerinde oturtulan Orman Parkı olsun kâh Hıdırlık’ta üst taraftaki mekân olsun neden istenilen verimliliğe ulaşamadı?’ diye düşünenler, işletme yetersizliğinde birleşiyorlardı. Kısaca; “un ver şeker var” örneği olan düşünceler herkesin zihninde beliriyor.

  Örneğin; Belediyenin öncülük ettiği bu mekânlar Özdilek Turizm ve Otelcilik Okulu tarafından işletilemez miydi?

  Çünkü Hıdırlık’taki mekânda, özel sektör tarafından işletme fikri denenmiş amaç gerçekleşememişti. Devletin neyi varsa satıp hovardalığa kalkan zihniyet buralara da el atmadan bir şeyler yapılabilir.

  İşletme için belediye yükten kurtulduğu kadar iş erbabına verilmiş ve orada yetişecek çocuklarımızın eğitimine de katkıda bulunulmuş olmaz mıydı?

  Böylece asıl amaca da hizmet edilerek böylesi bir ata mirası geleceğimizin teminatı gençlerimiz tarafından özenle korunmuş olurdu.

  Bu tartışmaları yaparken aklıma gelen fıkrayı anlatarak gülüşmelerle oradan ayrıldık.

  Molla Halil bir gün, Kabasakal’ı kumar oynarken yakalamış.

  Kabasakal:

  – “Yahu Molla! Biz parasına bile oynamıyoruz. Günah bunun neresinde?

  Diyerek itiraz edecek olunca, Molla Halil lafı ağzına tıkamış:

  – “Parasına kumar oynuyorsun diye sana kızmadım ki, burada boş yere yitirdiğiniz zaman

  için üzüldüm…”

  Carlyle’nin dediği gibi; Deneyler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız okul masrafları biraz çoktur.

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.