organik hit film izle marmaris tekne turları

Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

AYASOFYA ‘NIN BUGÜNLERİ VE YARINLARI

AYASOFYA ‘NIN BUGÜNLERİ VE YARINLARI
Mehmet Ünal Taşpınar
Mehmet Ünal Taşpınar( [email protected] )
MEHMET ÜNAL TAŞPINAR 1945 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. Cumhuriyet İlkokulu’nu, Afyon Lisesi’ni bitirdi. Ardından İstanbul’da Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi’ni bitirdi. Evli ve Eser (1978) isminde bir erkek, Bahar (1993) isminde bir kız çocuğu vardır. 1960’lı yıllarda Afyon’da yayınlanan Kocatepe, Güven, Gençliğin Sesi, Demokrat vb gibi yerel günlük gazetelerde ve Afyon Halkevi tarafından yayınlanan Taşpınar, Eskişehir Halkevi tarafından yayınlanan Emre dergilerinde şiirleri, köşe yazıları, röportajları yayınlandı. NECİBOĞLU, GÜLSEVİ ÜLKER, REFİK ÂLİ gibi birkaç mahlas da kullanmıştır. Bugüne kadar beş kitabı yayımlanmıştır. “NAR TANELERİ / Doğu ve Batı Kültüründen Güzel Sözler” isimli derleme kitabı, “DÖRT KÖŞE KALP”, ŞAPKASIZ ŞİİRLER”, “İSTANBUL AKŞAMLARI” ve “ÜÇ KİŞİLİK AŞK” isimli şiir kitapları bulunmaktadır. “AFYON’DA SOBA BAŞI/Nostaljik Şiirler” yayımlanan altıncı kitabıdır. MEHMET ÜNAL TAŞPINAR Serbest Muhasebeci Mali Müşavir/Bağımsız Denetçi olup, İSMMMO (İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası), AYTAM ve İSTANBUL AFSİAD, İKSAD (İktisadi ve Sosyal Araştırma Derneği) unvanlı sivil toplum kuruluşlarına üyedir.
335 views
04 Temmuz 2020 - 17:31
Tartışmaların odağında yine Ayasofya var. Cami mi yapılacak yoksa müze olarak mı kalacak? Ayasofya’yı anlamak ve Doğu Roma’yı, Bizanslıları, Osmanlı’yı hissedebilmek için siyasi olmak, siyaset bilmek/ yapmak şart değildir.
Ayasofya’nın geçmişini, gizemlerini, fetihten sonraki günlerini, yıllarını okur, hatta ezberletebilirsiniz ama geleceğini?..
Ayasofya hâlâ Batı’dan çekinen, hatta batının isteği doğrultusunda hareket eden zümrelerin elinde olup daha uzun süre MÜZE olarak kalacaktır. Ama siyaset gereği zaman zaman şimdiki gibi gündeme getirilip istenmeyen konulara birer ÖRTÜ olarak kullanılacaktır.
Özetle: Cami yapılacağına inanmak siyasilere GÜNDEM DEĞİŞTİRME fırsatını KÖRÜKLEMEK olacaktır.
Eğlenmeyin, eylendirtmeyin.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

buy Instagram views