İşçi Maaşına %60 Zam! Duyanlar Çok Şaşırdı!

İşçi Maaşına %60 Zam! Duyanlar Çok Şaşırdı!
Maaş artışları ek zam maaşlarda iyileştirme gibi konular Eylül ayında gündemin ilk sıralarında yer alıyor. Belediyede çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi kapsamında maaşlarına yapılan artışlar takip ediliyor. İşte detaylar…

Asgari ücrete uygulanan ara zam, emekli ve memur maaşlarında Temmuz artışı yaz boyunca en çok gündem olan konular arasında ilk sırada yer alırken belediye çalışanlarının maaşlarına yapılan düzenlemelerde takip edilen konulardan bir tanesi oldu. Toplu iş sözleşmeleri kapsamında yapılacak zam Eylül ayında büyük bir merak ve ilgiyle takip ediliyor. Sendikalar ve belediyeler arasında imzalanan yeni maaş sözleşmeleri ve belediye çalışanlarının maaşlarındaki güncellemeler gündemdeki yerini koruyor. Maaşlara bir zam haberi de Yerköy Belediyesi tarafından geldi. İmzalar atıldı ve işçilere %60 oranında zam yapılacağı açıklandı.

Maaşlarda İyileştirme

Belediye çalışanlarına maaş iyileştirme uygulamaları devam ediyor. Memur emekli ve asgari ücret maaşlarındaki artışla beraber belediyelerdeki maaş iyileştirmeleri de takip edilen önemli konu başlıklarından biri olmaya devam ederken, kurumların sendikalarla yaptığı yeni sözleşmeler ve yapılan maaş artışları gündemde yer alıyor. İmzalanan yeni toplu iş sözleşmeleri ile ilgili kurumlardan duyurular gelmeye devam ediyor. Eylül ayında kurumlarda maaş zammı, maaş iyileştirmesi maaşları ek zam yapılması durumunda imzalanan yeni sözleşmelerle ilgili kamuoyuna bilgi veriliyor.

Toplu Sözleşme Görüşmeleri Tamamlandı

Bildiğiniz üzere memur ve memur emeklisinin maaş zammının masaya yatırıldığı toplantıda sözleşme görüşmeleri Ağustos ayında tamamlandı. Memur ve memur emeklisi olanlara 2024'ün ilk yarısı için %15 oranında zam kararlaştırıldı. 7. dönem Toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında verilen kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. Gözler memur maaşları için 2024 Ocak ayına çevrildi.

Güzel haber Yerköy Belediyesinden geldi. Yerköy Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında çalışan vatandaşların maaşına %60 oranında zam yapılacağı bilgisi verildi. İmzalanan sözleşme ile ilgili bilgi veren Hizmet İş Sendikası, Yozgat şube başkanı Ferman Zararsız, zam kararı için Yerköy belediye başkanı Ferhat Yılmaz'a bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Zararsız, yapılan bu zammın enflasyonun olumsuz etkilerini dengelemek için çok büyük bir önem taşıdığınıda ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.