Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Zafer Yürüyüşü kortejle başlıyor

Zafer Yürüyüşü kortejle başlıyor
25 views
25 Ağustos 2014 - 9:43

ZAFER HALK YÜRÜYÜŞÜ KORTEJİ  YAPILACAK

25-30 Ağustos Zafer Haftası etkinlikleri çerçevesinde Afyonkarahisar Belediyesi’nce geleneksel olarak düzenlenen Afyonkarahisar Uluslararası Zafer Festivali başlıyor. Kutlamalar, yarın (26 Ağustos Salı) saat 17:00’de Zafer Halk Yürüyüşü ile başlayacak.

İl protokolü ve halkımızın katılımıyla Hükümet Meydanı’ndan başlayacak yürüyüş, Kurtuluş Caddesi eski Yoğurt Pazarı Kavşağında son erecek.

16 farklı ülkenin katılımıyla kültürlerin kaynaşmasına sahne olacak Afyonkarahisar Belediyesi 13.  Uluslararası Zafer Halk Oyunları Festivali’ne Romanya, Bosna Hersek, Macaristan, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Avusturya, Polonya, Slovakya, Moldova. Makedonya, Gürcistan, Acaristan Bulgaristan, Sırbistan, Bandırma Belediyesi, Söke Belediyesi ve Afyonkarahisar Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu katılacak.

Yürüyüşte ayrıca. Afyonkarahisar Belediyesi Musiki Eğitim Merkezi bünyesinde yeniden yapılanan Mehteran Takımı da bir gösteri sunacak.Aynı gün saat 19:30’da Kültürpark ve Fuar Alanı’nda Uluslararası Muay Thai Süper Lig Turnuvası, saat 21:00’de ise Cumhuriyet Meydanı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Konseri düzenlenecek.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.