Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Yüzde 60’ın üzerinde oy bekliyoruz”

“Yüzde 60’ın üzerinde oy bekliyoruz”
45 views
07 Ağustos 2014 - 15:31

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, “Afyon’da seçimlerde yüzde 60’ın üzerinde oy bekliyoruz” dedi.

Çoban, AK Partililerle belediye önünde yaptığı basın açıklamasında, tüm Türkiye’de olduğu gibi Afyonkarahisar’da da Recep Tayyip Erdoğan’ın çok büyük bir çoğunlukla ve ilk turda seçilerek cumhurbaşkanı olacağını bildirdi.

Erdoğan’ın 12 yıldır başbakan olarak yaptığı hizmetleri bundan sonra da cumhurbaşkanı olarak devam ettireceğini ifade eden Çoban, şöyle konuştu:

“Hizmetlerine hem Türkiye’de hem dünyada devam edeceğine inanıyorum. Allah bizleri genel başkanımız ve cumhurbaşkanı adayımızı Recep Tayyip Erdoğan Beyi mahcup etmesin. 10 Ağustos seçimlerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Afyon’da seçimlerde yüzde 60’ın üzerinde oy bekliyoruz. Gerek 2007 referandumunda gerekse 2010 referandumunda zaten Afyon yüzde 60’ın üzerinde oyu kullandı. Bu cumhurbaşkanlığı seçiminde de yüzde 60 üzerinde bir oyu Afyon’dan, yüzde 58 civarında bir oyu da Türkiye genelinde bekliyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.