streaming voirfilm

Afyon | Afyon Haber I Sondakika Afyon – AfyonPrestij.com

mobil onay banko kuponlar

Yurdunuseven,”Ne konuştuklarını merak ediyoruz”

Yurdunuseven,”Ne konuştuklarını merak ediyoruz”
6 views
14 Haziran 2016 - 16:57

Cezaevinde terör örgütlerinin militanları ile görüşen milletvekillerine tepki gösteren İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Bir partinin milletvekillerinin, hükümetimizin terörle etkin mücadele ve şehit verildiği bir ortamda,PKK, DHCK-C ve gibi Marksist Leninist örgütlerinin militanları ile cezaevinde görüşmelerinde ne konuştuklarını merak ediyoruz. Cezaevlerinde konuşmalarını bizim hoş karşılamamız mümkün değil” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından her hafta Salı günleri düzenlenen basın toplantıları devam ediyor. İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken ile birlikte parti çalışmaları ve gündeme dair gazetecilere açıklamalarda bulundular. Ramazan ayının bereket ve huzur getirmesini dileyen İl Başkanı Yurdunuseven, “Öncelikle idrak etmekte olduğumuz Ramazan-ı Şerifi tüm Alem-i İslam’a hayırlar getirmesini Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Özellikle mazlum milletlere kurtuluşa vesile olmasını diliyorum. Allah (c.c) bizleri de bayrama ulaşmayı nasip eder” diye konuştu.

İYİ BİR DAVRANIŞ OLARAK GÖRMÜYORUZ

Terörle mücadelenin etkin bir şekilde devam edeceğini vurgulayan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, şehitler üzerinden siyaset yapılmasını da hoş karşılamadıklarını ifade etti. Yurdunuseven, açıklamasına şöyle devam etti “Hükümetimiz terörle mücadeleyi etkin bir şekilde sürdürüyor. Bizlerde şehitler üzerinden siyaset yapılmasını hoş karşılamıyoruz. Ancak buna rağmen bir partinin milletvekillerinin, terörle etkin mücadele verildiği bir ortamda şehitler verilirken, KCK ve PKK gibi veya DHKP-C gibi Marksist Leninist örgütlerinin militanları ile cezaevinde görüşmelerinde ne konuştuklarını merak ediyoruz. Hükümetimiz ciddi manada terör belasını sona erdirmek ve son terörist imha edilinceye kadar mücadelesini açık ve net olarak ifade ettiği halde, biz ‘Analar ağlamasın’ dediğimiz halde Sayın Milletvekillerinin gidip de DHKP-C, PKK ve KCK gibi militan örgütleri ile cezaevlerinde konuşmalarını bizim hoş karşılamamız mümkün değil. Bunu bir iyi niyetli davranış olarak da görmüyoruz.”

KENDİSİNİN YORUMLAMASINI İSTİYORUZ

Şehit cenazesinde şehit yakınının bir partinin liderinin yanından ayrılmasını o liderin yorumlaması gerektiğini söyleyen İl Başkanı Yurdunuseven, “Bir parti liderinin şehit cenazesinde şehit yakının kendisinden uzaklaşmasını da kendisinin yorumlamasını istiyoruz. Neden şehit yakını parti liderinin yanından ayrılmış. Buna parti liderinin dikkat etmesi ve yorumlaması lazım” dedi.

HOŞ KARŞILAMIYORUZ

Gezi eylemi gibi eyleme kalkışma yapılmasını hoş karşılamadıklarını dile getiren İl Başkanı Yurdunuseven, şöyle konuştu; “Maalesef liselerde Gezi eylemi gibi eyleme kalkışma ve üniversite öğrencilerini kalkıştırma söz konusu. Biz lise ve üniversite öğrencilerinin böyle bir organize hale getirilip, gezi eylemleri gibi eylem kalkışma yapmalarını hoş karşılamıyoruz. Bunlar hakikaten geleceğimize atılan bombadır. Çünkü liseli gençlerimiz bizim geleceğimizin teminatıdır. Bu tür gezi eylemleri niteliği olacak eylemlere katılması da hoş bir şey değil biz bunu şiddetle kınıyoruz.”

YATIRICILARI TEŞVİK EDECEK YENİ EKONOMİK PAKET AÇIKLANDI

Yatırımcıları teşvik ve vergi anlamında ekonomik paketin Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından açıkladığını hatırlatan Yurdunuseven, “Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’nin açıkladığı yatırımcıları teşvik ve vergi anlamında ekonomik paketin ana hatları açıklandı. Burada yaklaşık 52 yıldır devam eden noter harçlarının kaldırıldığı gibi çok ciddi ekonomik paket açıkladık. Bu da hükümetimizin yatırımcıya ne kadar önem verdiğini göstermektedir. Bu paket içerisinde Tarım, Yatırım, Bireysel Emeklilik, Yabancılara Çalışma izni ile ilgili ek adımlar atılıyor. Bu da hükümetimizin yatırımcıya karşı tavrını net olarak göstermektedir” dedi. İl Başkanı Yurdunuseven, konuşmasına gazetecilerin sorularını yanıtlayarak devam etti.

www.afdah1.com/

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

acıbadem evden eve nakliyat
beykoz evden eve nakliyat