Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Yurdunuseven’e Altı Nokta Körler Derneğinden ziyaret

Yurdunuseven’e Altı Nokta Körler Derneğinden ziyaret
7 views
30 Mart 2016 - 16:37

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’i, Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Ahmet Atacan ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti. Şube Başkanı Atacan, İl Başkanı Yurdunuseven’e talep ve sorunlarını iletti.

Türkiye Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Atacan ve Yönetim Kurulu üyeleri, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’i makamında ziyaret ettiler. İl Başkanı Yurdunuseven’e dernek çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Atacan, daha sonra talep ve isteklerini dile getirdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının işbirliğiyle ‘Gören Göz Projesi’nin hazırlandığını belirten Şube Başkanı Atacan, görme engelli vatandaşların bu cihazı büyük bir sabırla beklediğini ifade etti.

GÖRME ENGELLİLERİMİZİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK

‘Gören Göz Projesi’nin hayata geçmesi ile birlikte görme engelli vatandaşların günlük yaşamlarına büyük katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Atacan, proje ile ilgili şunları söyledi; “Ulaştırma Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının işbirliğiyle geliştirilen proje kapsamında, navigasyon sistemi ile çalışan cihazlar görme engelli vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Fakat şuan derneğimiz bünyesinde Afyonkarahisar’da hiçbir görme engelli arkadaşımız bu cihazı henüz alamadı. Bu konuda sizlerden destek bekliyoruz. Ben isterseniz cihaz hakkında size bilgiler vereyim. Cihaz, cep telefonundan oluşuyor. Görme engellileri sesli bildirimlerle gitmek istediği noktaya ulaştıracak, ayrıca bulunduğu yere en yakın eczane, hastane ve kamu binalarını da haber veriyor. Böylece bu cihaz ulaşılmak istenen noktaya giden en kısa yolu sesli bildirimlerle tarif ederek, görme engellilerin hem gözü hem kulağı olacak. Bu proje sayesinde görme engelli kardeşlerimiz günlük yaşamlarında rahat edecek” dedi.

MİLLETVEKİLİMİZ ÖZKAYA GİRİŞİMDE BULUNDU

Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Ahmet Atacan ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada engelli vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti. ‘Gören Göz Projesi’ ile ilgili AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya ile görüştüğünü belirten Yurdunuseven, Milletvekili Özkaya’nın sorunun çözümü konusunda girişimde bulunduğunu söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Yurdunuseven ve Atacan bir süre sohbet ederek, fikir alış verişinde bulundular.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.