DOLAR
8,4705
EURO
10,2921
ALTIN
502,04
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Parçalı Bulutlu
28°C
Afyon
28°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Gök Gürültülü
23°C
Pazartesi Az Bulutlu
27°C
Salı Az Bulutlu
28°C
Çarşamba Az Bulutlu
28°C

Halil Şahin

ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.

  YOKLAMA ÇEKMEK

  16.07.2014 19:37
  0
  A+
  A-

  Kamuoyu yoklaması yapmanın argodaki adı yoklama çekmektir. Öznel düşüncelerini kamuya yansıtmak ya da mal etmek isteyenler birbirine önce yoklama çeker, bir de tutarsa tabir yerinde ise ahkâm kesmeler şiir döktürürcesine ardışık gelir.

  Adam Malezya’ ya gider atar tutar. Çin’e geçer, ben öyle bir söz söylemiştim ama dahası var der. Adam Arnavutluğa varır, kelam eder. Tutmayınca, “Hadi canım sende, kim demiş onu?” der. Söylememiş gibi yapar veya vurdumduymaz kesilir.

  Cahil olup cühelâ (bilgisizler ve ilgisizler takımı) kesilen pek çok insanın yaptığını aydın geçinen insanlar yaptıkları anda çok rüküş kalıyorlar. Bilimsel temeli olmayan bazı kavramları veya olguları ya da bilgileri rast gele kullananlar bir de siyaset yapmaya kalkıştıklarında o cühela insanların madarası konumuna düşüyorlar.

  Madrabazlıkla hokkabazlığın para kazandırdığı ortamlar ile illizyon ve hallisinasyonlarla (yanılsama-sanrı) köşe dönenlerin bol olduğu bir coğrafyada kapkaççılık elbette geçer akçe olan bir gözde meslek olacaktır. Üstelik dinsel sömürülerin oya tahvil edildiği düzenlerde öylesi becerilere sahip insanlar el üstünde tutulur. Çünkü o tip insanlarla işbirliği yapanlar, arkadaş veya yoldaş olanlar

  mutlaka ama mutlaka ya makam ya da servet sahibi olurlar. O nedenle ki, gayrimeşru yoldan hedeflerine ulaşmak isteyenler her zaman her yerde birilerine yoklama çeker. Bunun bilimsel adı, hazır bulunuşluğu ölçmek demektir.

  Demek ki, o işi yapanlar bilimsel çalışıyorlar. Herkes sizin gibi cahil cühelâ değil ki…

  Türkiye Cumhuriyeti 2.Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün iç siyasal politikalarını hiç onaylamıyorum. Ama “Namuslu insanlar en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça, ülkenin geleceği karanlıktır.”şeklindeki sözünü, tüm kalbimle ve samimiyetimle takdir ediyorum.

  Bu söz, onca hatalarının bir sonucu olan değerlendirmedir. Çünkü o namussuzlar ki, hastalığı gerekçesiyle 1936’dan itibaren fiilen devlet idaresinden dışlanan Atatürk’ün, kendisinin ve gücünün olmadığı boş alanda canavarlaşmışlardır.

  2. Adam, Şef olmak sevdasıyla İnönü’nün verdiği ödünler, sonuna kendisini de yemiştir. İşte o gün bu gündür kuşlar ötüşerek, kulaklara yeni iktidarları fısıldamış ve onun adı “kamuoyu değerlendirmeleri” olmuştur.

  Şimdi bizi, sizi yiyorlar. Tek dişi kalmış canavarlar, Tük ulusunu yok ediyor. Önce “Kırmızı çizgilerden” söz edip yoklama çekiyorlar, ardından da açılıp saçılıyorlar; yozlaştırma ve psikolojik taaruz “Dezenformasyon” yapıyorlar. Daha sonrasında ise AB’D’lerinde hazırlanan yol haritalarını ve ona koşut İmralı’dan çıkan emirleri uyguluyorlar. Eşbakanlar ve işbirlikçiler terörist teslim almıyor, emperyalizme teslimiyetlerini kanıtlıyorlar.

  Size yoklama çekenleri, şimdi siz daha iyi tanıyorsunuz. Küresel düzende köşe başı tutanların tekmeleri arasında dolaşan futbol topu, şakşaklarıyla kanat çırpan eğlence kuşu olmaktan kurtulun.

  Unutmayın; bitler, keneler sizin kanlarınızla besleniyor!

  Artık bana sormayın: siz, emperyalizmle nasıl savaşılacağını atalarınızdan öğrenmişsinizdir. Önce; ulusalcıların birleşmesinin gereğini, sonra tüm güçlerin birleştirilerek ortak düşmana saldırılması gereğini atalarınızdan dinlediniz. Gereksinim duyacağınız gücü, soycul kanınızdan alacağınızı da biliyorsunuz. Öyleyse neden duruyorsunuz?

  Karşı duruş; AB’D yanlısı ve işbirlikçisi bayraklar altında toplanmakla olmaz. İktidarın karşısında size alternatif olarak gösterilen ve göreceli büyüklük taslayanların bayrağı altında değil; yüreği büyük, özde doğru ve düşman kuvvetlerce üzerine saldırılarak derdest edilmeğe çalışılan bayrak altında toplanmanız gerektiğini siz benden daha iyi biliyorsunuz!

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.