DOLAR 7,9033
EURO 9,5986
ALTIN 468,01
BIST 1.320
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon 12°C
Parçalı Bulutlu
Afyon
12°C
Parçalı Bulutlu
Cum 12°C
Cts 12°C
Paz 13°C
Pts 12°C
YAZARLAR TÜMÜ

YİNE MALGİDECEK Mİ?

Halil Şahin
ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.
04.05.2015
65
A+
A-

Hep böyle oluyor. Çünküülkede uygulanan, hep aynı ABD senaryoları!

Bunun adı; Amerikan demokrasiciliği. Ortada iki cambaz:Biri madrabaz, diğeri hokkabaz!

Ayrılıkçı bir partinin % 10 barajını aşarak TBMM’ne girmesi ne kadar da büyük bir sorunmuş meğer?

Tahterevalli demokrasisi bu: Biri gelirdiğeri gider. Biri soyar, diğeri soyulmuş soğana döndürür. Şu garibanlarülkesinde de, 1936’dan sonra hep aynısı olmadı mı?

Yağma Hasan’ın böreği bunlar!” teranesi nereden çıktı?

Devlet malı deniz, yemeyen domuz” tekerlemesini kim üretip,meşrulaştırdı?

Hep de aynı düzenin, halkın moral değerlerini yozlaştırmakla görevlisöylemşörleri değil miydi?

Şu demokrasi havarisi Kılıçdaroğlu-Erdoğan ikilisineden çark etti?

Kanun No:211 ne diyordu?

Madde 35: “Silahlı Kuvvetlerin vazifesi, Türk Yurdunu ve Anayasaile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve kollamaktır.”

Sen şimdi tut, bu maddeyi iktidarla anlaşarak yozlaştır. Vallahi şu garabet ülkede her türlü yolsuzluk serbest: Avanta’danGemiler, Pırlantalar, Villalar serbest. Tarikatlar ve Cemaatlerle LâikCumhuriyetin altını oymak serbest. Müslümanların sadaka paralarını,yolunuzu aydınlatan deniz fenerlerinin ışıttığı yardım dernekleri aracılığıylayürütmek serbest. Sekreteriyle ilişkiye girip çocuk yapmak,imam nikâhıyla ikinci, üçüncü eş almak serbest. Diyanet İşlerini atlamatahtası yapıp, devletin en hassas birimlerinde kadrolaşmak serbest. Kültürelhaklar ve etnik köken aldatmacasıyla, Anayasal düzeni devirmeyeçalışmak serbest. Bölücü başının posterlerini ve PKK paçavralarınıülkeninher yerinde taşımak serbest!

Gencecik kızlarımızı, belediye otobüslerindeMolotof bombası ile yakmak serbest. Fidan gibi gençlerimizi;kahpece, mayın tuzaklarıyla sakat bırakmak serbest!

İçlerinde Ermeni,Suriyeli katillerin de bulunduğu PKK’ya vatan evlâtlarınıöldürtmekserbest. İnsanları sorgusuz sualsiz içeri atıp, aylarca ne ile suçlandığınıbilmeden tutuklamak serbest. Ülkenin Generallerini aynı dosyadan ikikez tahliye edip, üç kez tutuklamak serbest!

Medya’yı ve İş dünyasını,vergi denetim ve polis gücüyle baskı altına almak serbest. Devletin Valive Kaymakamlarını, iktidarın emir eri gibi kullanmak serbest.

Bakınız; Atatürk’ün kurduğu devletin ve milletinin olduğu şuülkede, ola gelen tüm tahribatlar karşısında bile, Atatürkçü DüşünceDerneği dahi, yayımladığı genelge ile üyelerinin ve şubelerinin bitarafolmasınıöneriyor.

Osman Baydemir size ne demişti de, tek kelime cevap verememiştiniz;halk size aynısından söylüyor: Has…tir!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Kamuya ait Derneklerinibir şeylerin arka bahçesi gibi görenler iyi bilmeli: Siyasette veülke yönetiminde, Cumhuriyet Devletinden ve milletinden yana ‘taraf’olmak durumundasınız. İçindeki karşıtlarıyla, işbirlikçilerini barındırankitlelerle iyi geçinmek olanaklı değildir. Öyle olmaya çalışırsanız, kıblenizişaşırırsınız.

Bilinmesi gereken bir önemli konu da, “demokrat olmayan bir iktidarla,Türk Silahlı Kuvvetlerini yaralayacak herhangi bir işbirliğinegirmemek” olmalıdır. Böylesi iktidarlara ve işbirlikçilerine; Türk SilahlıKuvvetlerinin ne kendisi, ne kanunu, ne de çöpü bile teslim edilemez,edilmemelidir de!

Aylardır devam etmekte olan soruşturmalarda, dosyaya ek hiçbirdelil eklemeden verilen tutuklama kararlarını hukuken açıklamakmümkün değildir. Ayyuka çıkan olaylarla da görülmektedir ki; yapılan tutuklamalar, siyasiamaçlıdır.

Türk Ordusu iki cepheden kaynaklanan yoğunbir saldırı altındadır: Bir yandan, artırtılan PKK saldırıları sonucundahemen her gün şehit vermektedir. Öte yandan, TSK mensupları ardıarkasıkesilmeyen soruşturma ve tutuklama kampanyalarının hedefi olarakağır baskı altına alınmaktadırlar. Bu duruma düşürülmüş bir Ordu,Dünya’nın hiçbir ülkesinde yoktur.

Hal böyleyken; Kılıçdaroğlu- R.T.Erdoğan görüşmesinin ardındanyapılan uygulamalar, artan terör ve 35.madde değişikliği masalı biruyuşturma ve yutturmacadan ibaret. CHP her zamanki gibi, kendisinebiçilen rolü oynamaya devam ediyor. İktidara muhalifmiş gibi görünüp, iktidartarafından yapılan uygulamalara geçit vererek hazırlanan hapları, halkınuyuşturularak yutmasına yardımcı oluyorlar.

Anayasa DeğişikliğiHalk Oylamasında da, tüm çabalarına rağmen, kendi kalabalıklarındanbaşka yandaş bulamadıklarına inandırılmış görünüyor ve iktidarolamayacaklarını saptamış durumdalar. Çünkü halk, onlar tarafındanyanıltıldıklarını görmüş bulunuyor.

Halk kandırılarak; emperyalizminkıskacındaki bahtı kara maderini kurtaracak lideri ve çözümleri, boşuboşuna, %10 barajı gibi engellerle oluşturulanşimdiki TBMM içinderol alan, düzenin siyasi partilerinde aratarak oyalandığını anlıyor.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.