Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

”Yılbaşında ağaç kesme, fidan dik”

”Yılbaşında ağaç kesme, fidan dik”
20 views
31 Aralık 2014 - 17:13

Orman ve Su İşleri Bakanlığının yılbaşında kaçak ağaç kesimini önlemek amacıyla başlattığı kampanya kapsamında Muğla’da ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.
Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yağışlı hava nedeniyle Orgeneral Mustafa Muğlalı İşhanı’nda düzenlenen etkinlikte vatandaşlara, kaçak ağaç kesmemeleri konusunda bilgi verilerek, ücretsiz fidan dağıtıldı. Fidanları nasıl dikmeleri gerektiği konusunda personel tarafından bilgilendirilen vatandaşlar, fidan dağıtımına yoğun ilgi gösterdi.
Törene katılan Muğla Valisi Amir Çiçek, vatandaşların yeni yılını kutladı.
Vatandaşlara fidan ve kalem hediye eden Çiçek, “Yılbaşında ağaç kesmeyelim, fidan dikerek dünyayı daha da güzelleştirelim” dedi.
Çiçek, vatandaşların fidan dağıtımına gösterdiği ilginin memnuniyet verici olduğunu belirtti.
Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara ise bakanlığın başlattığı kampanya kapsamında Muğla’da fidanların dağıtımına başladıklarını söyledi.
Fidan dağıtımına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren Kara “Yaklaşık 1 saat içinde 5 bin fıstık çamı, erguvan ve kara selvi fidanı dağıttık. Muğla’nın tüm ilçelerinde de fidan dağıtımımız sürüyor. Fidan dikim mevsimi olduğu için bu fidanları vatandaşlarımız bahçelerine dikebilecek” diye konuştu.
Kara, amaçlarının Çevre bilincini artırarak insanlara ağaç sevgisini aşılamayı amaçlamak oduğunu dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.