Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Yeni mahallelere içme suyu

Afyonkarahisar Belediyesi, köy tüzel kişiliği kaldırılarak merkeze bağlanan mahallerin çehresini değiştirmeye devam ediyor.Artık Afyonkarahisar’ın birer mahallesi haline gelen bu mahallelere ilk etapta eğitim, spor, teknoloji ve sosyal alanda bazı hizmetler götüren Belediye, şimdi de bazı mahallelerin içme suyuna el atıyor.

Yeni mahallelere içme suyu
12 views
10 Eylül 2014 - 17:19

Şehrimiz Uydukent bölgesinin yanı sıra yeni mahalleler içme suyu ana hat yapım işi çalışmalarına başlandı. Afyonkarahisar Belediyesi Su İşleri Teknik Birimince ihale edilen Uydukent bölgesi ve yeni mahalleler içme suyu ana hat yapım işi kapsamında; Uydukent Bölgesi ve Belediye’ye bağlanan yeni mahallelerden Küçük Çobanlı, İsmail, Bayatçık, Erenler ve İnaz (Demirçevre) mahallerine şehir içme suyu şebekesinden su sağlanması amacıyla ana su şebeke hattı döşeniyor.

Yeni Mahallelere Kaliteli, Sağlıklı ve Yönetmeliklere Uygun İçme Suyu

Özellikle Uydukent bölgesinin önümüzdeki yıllarda su ihtiyacının karşılanması ve Belediyemiz sınırları içine dâhil edilen yeni mahallelerden İsmail, Bayatçık, Erenler ve İnaz (Demirçevre) gibi yeni mahallelerin içme suyundaki sıkıntılarını gidermeyi amaçlayan projenin tamamlanmasıyla kaliteli, sağlıklı ve yönetmeliklere uygun içme suyu temin edilecek.

Yaklaşık 3 Milyon TL Maliyetle, Toplam 24200 m Ana İçme Suyu Şebeke Hattı Döşenecek    

Projenin Afyonkarahisar Belediyesi’ne maliyeti yaklaşık 3 milyon TL olmakla birlikte, projenin tamamlanmasıyla toplamda 24200 m ana içme suyu şebeke hattı döşenmiş olacak. Bu hatlar; Ø500 mm’lik HDPE 100 içme suyu ana boru hattı 1400 m, Ø400 mm’lik HDPE 100 içme suyu ana boru hattı 2000 m, Ø280 mm’lik HDPE 100 içme suyu ana boru hattı 11400 m ve Ø160 mm’lik HDPE 100 içme suyu ana boru hattı 9600 m olarak döşenecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.