Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Vatandaşımıza hizmet için buradayız”

“Vatandaşımıza hizmet için buradayız”
16 views
31 Aralık 2014 - 0:38

Afyonkarahisar’da hizmet veren Özel Halk Otobüsü İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Galip Şanlı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yaptı 65 yaş üzeri vatandaşlar, gaziler, şehitler ve engellilere şehir içi ulaşımda ücretsiz olarak hizmet veren toplu taşıma firmalarına her ay belediye aracılığı ile gelir desteği kararını takdirle karşıladıklarını belirterek, “Hayatta her şey para değil. Firma olarak önceliğimiz insanlara hizmeti mümkün olduğunca uygun şartlarda vermeyi sağlamak” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 65 yaş üzeri vatandaşlar, gaziler, şehitler ve engellilere şehir içi ulaşımda ücretsiz olarak hizmet veren toplu taşıma firmalarına her ay belediye aracılığı ile gelir desteği sağlayacak. Daha önceden yapılan düzenleme ile bu gruptaki vatandaşların toplu taşıma araçlarında ücretsiz olarak toplu taşıma araçlarından yararlanması sağlanmıştı ve bu da firmaların yükümlülüğünde devam ettiriliyordu.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı hazırladıkları yeni düzenlemeyle özel halk otobüsü işletmelerinin bu hizmeti verirken karşılaştıkları sorunları gidermek için her ay belediyeler aracılığı ile firmalara gelir ödemesi yapacak. Yapılacak olan ödeme Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından müştereken belirlenecek. Söz konusu kanuni düzenlemenin TBMM’ye sunularak yürürlüğe girmesi için tüm hazırlıklar tamamlandı.

“HAYATTA HERŞEY PARA DEĞİL”

Konu hakkında görüşlerini bildiren Şanlı Ulaşım Yönetim Kurulu Başkanı Gali Şanlı; “Biz bu güne kadar engellileri, şehit yakınlarını, gazileri ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızı firmamızın imkanları doğrultusunda ücretsiz olarak ulaşımını sağlamaktayız. Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı’nın yaptığı bu düzenlemeyi takdirle karşılıyoruz ama hayatta her şey para değil. Firma olarak önceliğimiz insanlara hizmeti mümkün olduğunca uygun şartlarda vermeyi sağlamak” diye konuştu.

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.