Valimiz Sayın Tutulmaz’ın hacca gideceğini  ilk duyanlardanım. Hatta o günlerde  ‘ziyaretiniz şimdiden mubarek olsun, Allah kabul etsin’ mesajını da göndermiştim. Sonrası malumunuz, bizler duyduktan yaklaşık 10 gün sonra Valimiz Sayın Tutulmaz, kutsal yolculuğa gidip döndü. Hacılığı hayırlı  olsun ziyareti mi derseniz, bilemem. Çünkü, sona kalan dona kalır demişler ya, ne zemzem, ne de  hurma kalmış.

Kusur kimde, haliyle bende. Hacca gideceğini  ilk duyanlardanım diye havanı atıyorsun da, geleceğini de biliyordun. Geldiği zaman ziyarette  bulunmamakla, zemzemden de oldun, hurmadan da.

Anlattıklarımız latife.

Valimiz Sayın Tutulmaz’ı ziyaret ettik. Konular birikti, haliyle  konuşacak çok konu var.  Valimizi  pür dikkat dinlerken, bir taraftan da  çaktırmadan saatimize bakıyoruz. Çünkü Valimizin programları o kadar yoğun ki….

Toplantıdan toplantıya  koşturuyor, vatandaşı dinliyor, halk günleri düzenliyor, ilçe ve köyleri  geziyor, gelen büyüklerimizi karşılıyor, uğurluyor.

Yani  full bir çalışma var. Her gittiğimiz  mekanlarda Valimizin adı mutlaka  geçer. Allah için şehrimiz için güzel işler yapıyor, diyalogları çok iyi, insani tarafı ağır basan bir idarecimiz. Her gittiğimiz  yerde Valimizin adı geçiyor dedik, abartımız yok. Artık insanlarımız olan biteni duyma  imkanı çok geniş. Daha açık ifadeyle, vatandaş cep telefonundan ilgili haberlere bakıyor ve olup biteni  şap diye öğreniyor.

Artık haberlere  ulaşmak kolay, artık Valimiz ve diğer idarecilerimizin yaptıkları icraatlara ulaşmak kolay. Afyon merkezde de durum böyle, ilçelerde de, Dazkırı ya da  Bayat ‘ın köyünde de durum böyle.

Valimizin  Afyon’da  göreve  başlayalı 28 ayı geçmiş. Yani2.5 yıl diyebiliriz. Sayın Tutulmaz  göreve başladığında ilk yaptığı icraatlardan biri de sosyal medya konusu  olmuştur. Sosyal medyanın her köşesinde Afyon Valililiğini görebilirsiniz.  2.5 yılda da insanlarımız Valimizin çalışmalarını sosyal medyadan  takip etmeye alıştı.

Oradan  buradan derken zaman su  gibi akıp geçti. Güzel istişare, güzel muhabbet, benim için verimli  bir görüşme olduğunu ifade etmek isterim.

Bu vesile küçük bir haberi  de vermek isterim. Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz, Aralık ayının başında Çobanlar’a kaçıncı  kez geliyor bilemem amabir kez daha geliyor. Esnafı gezecek, eşrafla  sohbet edecek, belediyeyi  ziyaret edecek,

Bu arada Valimiz bir daha  hacca giderse dönüşünde  ilk karşılayanlardan biri olacağımı da duyurmak isterim. Bu  kez zemzemi  de kaçırmam, hurmayı da.

————————————

 

BAYAT BELEDİYE MECLİSİNDEN BARIŞ

PINARI HAREKATINA TAM DESTEK

Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur başkanlığında toplanan belediye meclisi Barış Pınarı harekatına tam destek kararı aldı.

Tek gündem maddesi ile toplanan Bayat Belediye  Meclisinden Barış Pınarı harekatını görüştü ve tüm meclis üyelerinin tam desteğini  aldı. Belediye  Başkanı Halil İbrahim Bodur,  PKK-YPG-DEAŞ terör örgütlerinin binlerce insanın hayatına kastettiğini belirterek “Bebek, çocuk demeden insanlarımızı katleden  PKK terör örgütü yok edilmesi  gereken  bir cinayet şebekesidir” dedi.

Bayat Belediye Başkanı Halil  İbrahim Bodur, “Devletimiz güvenlik güçleriyle  bölücü terör örgütü  PKK’ya karşı yıllardır mücadele etmektedir. Devletimiz, sadece PKK terör örgütü ile değil, uluslararası  destekçileri ile de hem içerde hem  de dışarıda yoğun şekilde  mücadele etmektedir” dedi. Başkan Bodur açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

PKK-DEAŞ-PYD-YPG aynıdır. Suriye’deki iç savaş milyonlarca insanın canını  mal olmuş, milyonlarca insanın göç etmesine neden  olmuştur. Kuzey Suriye’de destekçilerinin himayesinde bölgeyi  işgal  eden PKK törer örgütü, buradan ülkemize çeşitli saldırılar düzenlemiş, yüzlerce askerimizin, polisimizin ve insanımızın canına mal olmuştur. Milli  güvenliğimiz  sağlamak ve uluslararası anlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Mili  Ordusu ile  Barış Pınarı harekatı  düzenlenmiştir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan  DAEŞ-PKK-YPG-PYD terör gütlerinin yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve  katliamla  yitirmiş milyonlarca Suriyelinin,vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı operasyonunu Belediye  Meclisi olarak destekliyor,  ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclisimiz kahraman Mehmetçiklerimizin, ve kahraman  polislerimizin yanındadır ve dualarımızın onlarladır


 

BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN RAHATSIZ OLANLAR

ÖLÜM SİZİN  DE KAPINIZI ÇALMAYACAK MI?

Zaman zaman, belediye hoparlöründen yapılan ilanların şikayet konusu olduğunu duymuşumdur. Herkes bilir ki, duyuruların ağırlıklı olanı cenaze ilanlarıdır.

Bana  göre, cenaze  ilanlarının da olduğu duyurulara kasaba mıyız diye eleştirenlere katılmadığını belirtmek isterim.

Şahsen, belediye hoparlöründen yapılan duyuruların sonsuz yararlı olduğuna inanıyorum. Hatta duyuruların Afyonumuzun her köşesinde duyulması için çalışmna yapılmasından da yanayım.

Özellikle cenaze ilanlarının çok büyük yararına inanıyorum.  Şöyle ki,

Her cenaze  ilanı okunurken, herkes gibi! ölüm aklıma gelir.  Her ölümü düşündüğümde de nefs körelir, her türlü kötülük için engeller çıkar.

Benim için böyle. Bir çok insanımız da cenaze  ilanlarından kendilerine göre dersler çıkarıyordur.  Benim dersim bana, sizin kisi size.

Bu  arada, cenaze ilanlarını ‘kasabada olmaz’ diye eleştirenlere de küçük bir önerim var.

Her cenaze ilanında ölümü aklınıza  getirirseniz,  eleştirilerinizin dozu mutlaka azalacaktır.

Bana göre belediye  hoparlörünün manevi dünyamız için çok büyük faydaları olduğuna inanıyorum. Sormak isterim, belediye hopörlerinden rahatsız olanlar, ‘ölüm sizin kapınızı çalmayacak mı?’ O rahatsız olduğunuz hoparlöründen sizin isminiz de anons edilmeyecek mi?

———————————–

HAFİF RAYLI SİSTEMLE TOPLU

TAŞIMAYA DÜZEN GELECEKTİR

Kim ne derse desin, hafif raylı sistem Afyonumuz için çok büyük bir yatırım. Büyük olduğu kadar hayati öneme sahip bir yatırım.

Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız bu konuda çok kafa yordular. İlk etap için çalışmalar bitti bitiyor.

Birinci etap,ikincisi üçüncüsü derken şehrimiz hafif raylı sisteme kavuşmuş olacak. Böylece insanlarımız rahat bir yolculuk yapacak, evlerine  işlerine  daha rahat bir ortamda ulaşacak. Böylece hafif raylı sistemle Afyonumuzdaki toplu taşıma  düzene girecek, sıkıntılar, sorunlar çözülmüş olacak.

Bu konudaki çalışmaları nedeniyle Milletvekillerimize ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’e teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.  Hayaldi gerçek oldu.

Bu  dönem, hafif raylı sistem bitiğinde güzelliklere de  kavuşmuş olacağız. Sözün kısası, çevremizdeki şehirlerin tümünde hafif raylı sistem var ve toplu taşıma sorununu çözmüşler.

Soruyorum sizlere, bizim onlardan eksiğimiz  ne?

————————————-

ÇARŞININ GÖBEĞİNE ÇEKİRDEK YİYEN

EŞEK HEYKELİ DİKİLMESİNİ ÖNERİYORUM

Konumuza geçmeden, herkese bir bir sormak isterim. Evinizde çekirdek yerken kabuklarını salonun tam ortasına  mı  atıyorsunuz?

Bu sorumuza herkes hayır diyecektir.  Öyle ya, evde çekirdek çitlerken  kabuklarını itina ile  boş bir tabağa koyarsınız.

Madem evde çekirdek yerken kabuklarını  salonun tam ortasına atmıyorsunuz dışırada neden rastgele atıyorsunuz.  Hangi parka giderseniz  gidiniz. Hangi piknik yerine giderseniz gidiniz.

Göreceğiniz nanzara aynıdır.Her yerde çöp ve  çekirdek kabukları vardır. . İnsanlarımız ne  yazık ki, evlerinde gösterdikleri tizliği sokakda göstermiyor. Belediyemiz güzel  güzel piknik yerleri, parklar yapmış. Ama  gelin görün ki her yerde çöp var, kirlilik var, çekirdek kabukları  var.

Belediye işçileri çekirdek kabuğu temizlemekten başka işe bakamıyor. İşte  tam  sırada, önerimi aktarmak isterim.

Şehrin  göbeğine çekirdek yiyen eşek heykeli  dikelim. Belki de böylece, heykeli gören çekirdek kabuklarını rast gele atmaz.