Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Usta gazeteciden büyük fedakârlık

Usta gazeteciden büyük fedakârlık
42 views
12 Kasım 2014 - 17:38

Basın İlan Kurumu (BİK) Afyonkarahisar Şubesi Müdürü Selami Çalışkan, “Gazetecilik yaptığım yıllarda, Filistin’e giderek İsrail vahşetini belgelediğim fotoğraf makinemi, yeni bir otomobil teklifine rağmen vermedim ancak Gazze için feda olsun” dedi.

Çalışkan, yaptığı açıklamada, gazetecilik yaptığı 1990 yılında muhabirken, Filistin’e gittiğini, orada İsrail vahşetini görüntülediği fotoğraf makinesini açık arttırmayla satarak, elde edilecek geliri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık günlerinde başlattığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Gazze’ye yardım hesabına yatıracağını söyledi.

Fotoğraf makinesi için daha önce Trabzonlu iş adamı Hacı Halit Keleş’in bir otomobil teklif etmesine rağmen, kendisine vermediğini dile getiren Çalışkan, şöyle konuştu:

“Pille çalışan ve filme fotoğraf çeken makine sıradan bir fotoğraf makinesi değil. Gazetecilik yaptığım yıllarda, Filistin’e giderek İsrail vahşetini belgelediğim fotoğraf makinemi, yeni bir otomobil teklifine rağmen vermedim ancak Gazze için feda olsun. Aynı zamanda Mescid-i Aksa, Ramallah ve diğer işgal edilmiş topraklarda haber ve röportaj yaparken yaşadığım ve gördüğüm zulümleri belgelendirdim. Manevi değeri yüksek olan fotoğraf makinemden beni, Filistin’in kutsal hatırası ayırabilecek.”

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner de Selami Çalışkan’ın bu bağışının başta kent olmak üzere tüm hayırsever iş adamlarına örnek olacağını kaydetti.

Bağışın sembolik ancak anlamının büyük olacağını ifade eden Vali Güner, düzenlenecek açık arttırma törenine kendisinin de katılacağını ve bir konuşma yapacağını vurguladı.

Açık artırmayla satacağı fotoğraf makinesinin gelirini Gaz Açık artırmayla satacağı fotoğraf makinesinin gelirini Gaz Açık artırmayla satacağı fotoğraf makinesinin gelirini Gaz

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.