Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Uğur Mumcu’nun Afyon’da yad edildl

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün 22. yılında Afyonkarahisar’da anıldı.

Uğur Mumcu’nun Afyon’da yad edildl
3 views
24 Ocak 2015 - 19:20

Vatan-Cumhuriyet-Emek Platformu tarafından PTT önünde gerçekleştirilen anma töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mumcu’yu anlatan yazılar ve şiirlerin okunduğu törende konuşan platformu sözcüsü Eğitim-İş Mehmet Şahin, Mumcu’yu, uğradığı hunharca suikast sonucu ölümünün 22. yıldönümünde, derin bir özlem ve saygıyla andıklarını söyledi.

Mumcu’nun öldürüldüğü 24 Ocak 1993’ten bu yana, 22 yıl geçmesine ve onlarca hükümetin değişmesine rağmen, cinayet bütün bağlantılarıyla hala aydınlatılmadığını, bilinçli olarak zaman aşımına uğratıldığını savunan Şahin, Türkiye’de 22 yıl öncesine göre değişen hiçbir şeyin olmadığını ifade etti.

Geçmişte Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Muammer Aksoy, Necip Hablemitoğlu gibi aydınların, derin devlet tarafından gerçekleştirilen cinayetlerle susturulduğunu söyleyen Şahin, yaşanılan dönemde de aydınların, gazetecilerin hapsedilerek sindirilmeye çalışıldığını, Berkinler ve Ali İsmaillerin katillerinin devlet tarafından korunduğunu öne sürdü.

Şahin, Uğur Mumcu’nun katillerinden bir gün hesap sorulacağına, yürekten inandıklarını ve cinayetler, hukuksuzluklar, yolsuzluklar karşısında suskun kalmayacaklarını sözlerine ekledi.

Platform üyeleri, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Uğur Mumcu'nun öldürülüşünün 22. yılı Uğur Mumcu'nun öldürülüşünün 22. yılı Uğur Mumcu'nun öldürülüşünün 22. yılı Uğur Mumcu'nun öldürülüşünün 22. yılı Uğur Mumcu'nun öldürülüşünün 22. yılı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.