DOLAR 7,9419
EURO 9,3979
ALTIN 485,28
BIST 1.198
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon 21°C
Parçalı Bulutlu
Afyon
21°C
Parçalı Bulutlu
Cum 21°C
Cts 22°C
Paz 24°C
Pts 24°C
YAZARLAR TÜMÜ

ÜFÜRÜKTEN TAYYARE

Halil Şahin
ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.
19.01.2015
25
A+
A-

Evrensel tanımlamaya göre devlet; yasama, yürütme ve yargı organlarıyla bunlara bağlı kurumların oluşturduğu örgütün toplamıdır. Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve yüce Türk Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü belirleyen Anayasamız; Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Ulusuna ait olduğunu, Türk milli yararlarının, Türk varlığının, devleti ve ülkesiyle bölünmezliği esasının karşısında hiçbir etkinliğin korunma göremeyeceğini bildirmektedir. Gelin görün ki; bir takım iş birlikçilerin veya çıkarcıların buna rağmen, elan AB’ye üye olmaktan söz etmesini anlamak olası değil.

AB’ye üye olmak durumunda egemenliğimizin bir bölümünü Avrupa Birliği’ne devredeceğiz. Tam bağımsızlıktan hoşnut olmayan hangi millet vardır ki, Dünya egemenliğinden vazgeçerek bir başka ulusun gönüllü esiri olmayı kabul etsin?

Tam bağımsızlığından ödün vermeyi Türk ulusu da kabul etmez. Buna itirazı olan var mı?

Hayır, yok!

Olamaz da…

Unutulan bir gerçek var: “Anayasamızın 81 ve 103. maddeleri, bize sormadan bizi AB mandası yapmağa kalkışanları bir yemin ettirerek göreve başlatıyordu” değil mi?

Ama maalesef, bu 550 milletvekili ve ithal bakanlar;

“Devletin varlığı ve bağımsızlığını, milletin kayıtsız şartsız egemenliğine koruyacağıma…

Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”

Şeklinde ifadesini bulan yeminlerini unutmuşa benziyorlar.

Millete sormadan bu onurlu ulusu AB boyunduruğuna sokmaya çalışan Sayın milletvekilleri!

Anayasada dört ayrı yerde tekrarlanan; egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gerçeğini göz ardı ederek, egemenliğimizin bir bölümünü Brüksel’e devretme hakkını nereden alıyor ve bu iki zıtlığı nasıl bağdaştırıyorsunuz?

Ya namus ve şerefinizden vazgeçeceksiniz ya da Avrupa Birliği’nden…

Size soruyoruz: Acaba hangisinden ne zaman vazgeçeceksiniz?

Millete sormadan ve devleti tümleyen bir takım organlara rağmen AB mandası olmak veya ABD himayesine girmek devlet politikası olur mu?

Buna rağmen bugünlere değin; ABD ve AB işbirlikçiliğini gizlemeğe kalkışan CHP, MHP, DSP, DTP, BBP ve SHP gibi partilerin, hep birlikte programlarına ve hatta seçim bildirgelerine “AB’ye üyeliğin devlet politikası olduğu” imalı sözlerini yazdırmaktan çekinmedikleri gerçeği de ortada. Bu denli aymazlık olamaz.

Millet size, “Üfürükten tayyare, selam söyle o yâre!” demez mi?

Kim inanır size, kim inanır!

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.