Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Türkiye tüm gücüyle ilerliyor”

 AK Parti Dazkırı İlçe Başkanı İsmail Şenoğul, “Kongrelerimiz yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan yeni anayasanın aziz milletimizle buluşturulma iradesidir” dedi.

“Türkiye tüm gücüyle ilerliyor”
25 views
17 Ekim 2014 - 16:46

Şenoğul, düzenlediği basın toplantısında, AK Parti’nin 14 Ağustos 2001’den itibaren milletin taahhüt ettiği ve bugün yeni Türkiye olarak tanımlanan demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma ve öncü ülke olma yolunda tüm gücüyle ilerlediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile parti kadrolarının kimsenin hayal bile edemediği birinci atılımı gerçekleştirdiğini belirten Şenoğul, şunları bildirdi:

“Bu atılımın kaynağı demokratik meşrutiyet, siyasal meşrutiyet ve 9 seçimde milletimizin ortaya koyduğu büyük destektir. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te ikinci atılımı tamamlamaktır. Kongre takvimine göre AK Parti ilçe kongreleri 1 Kasım-31 Aralık arasında yapılacak. 22 Kasım 2014, 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da il kongreleri yapılacak. Kongreler Türkiye’nin büyük hedeflere ulaşmasının kaynağıdır. Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır. Kongrelerimiz yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan yeni anayasanın aziz milletimizle buluşturulma iradesidir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.