Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Türk Milleti’nin 1000 yıllık kardeşliğini hiç kimse bozamaz

Türk Milleti’nin 1000 yıllık kardeşliğini hiç kimse bozamaz
1 views
14 Mart 2016 - 19:16

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet PARSAK, 13 Mart 2016 tarihinde, Ankara Kızılay’da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

13 Mart 2016 akşamı başkentimiz Ankara’nın göbeğinde yaşanan hain terör saldırısı hepimizi derinden üzmüştür. Bu kalleş saldırı sonucu hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifa diliyorum.

Ankara’da son beş ayda üçüncüsü gerçekleşen bombalı terör saldırılarının Türk Milletinin birliğine ve bütünlüğüne karşı yapıldığı şüphesizdir. Ancak Türk Milletinin bütünlüğünü ve 1000 yıllık kardeşliğini hiçbir terör yapılanmasının bozamayacağı iyi bilinmelidir. Çünkü Türk Milleti kökleri derinlerde olan, başı göğe bakan asil ve güçlü bir iradeye sahiptir.

ZAMAN BİR VE BİRLİK OLMA ZAMANIDIR

Zaman; ülkemizin özellikle son dönemde içerisinde bulunduğu ağır saldırılar karşısında bir ve birlik olma zamanıdır, eli kanlı hainlerin hedeflerine ulaşamadığını ve ne yaparlarsa yapsınlar hedeflerine ulaşamayacaklarını Türk Milleti olarak gösterme zamandır.

Vatandaşlarımız bu ve benzeri terör saldırıları sonrası çoğu kez aklıselim davranarak ve tek vücut olarak üzerine düşeni yapmış ve yapmaya devam edecektir.

AKP ÜLKE GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAMAZ HALE GELMİŞTİR

Ne yazık ki AKP hükümeti;, gerekli güvenlik önlemlerini alamamış, masum insanların hayatlarını kaybetmesini engelleyememiş, tüm ihmallere karşı sorumluluk almayı kabullenememiş ve “yine sınıfta kalmış”tır.

Terör örgütleri hain planları ile başkentimizi bombalayarak mesaj vermeye çalışmasına rağmen, AKP hükümeti tedbirsizliği ve beceriksizliği ile “ülke güvenliği”ni sağlayamaz hale gelmiştir.

AKP hükümetinin “Çözüm” adı altındayürüttüğü “ihanet süreci” ile başlayan tavizleri, Başkent’in göbeğinde vatandaşlarımızın can vermesine sebep olmuştur.

AKP “BAŞKANLIK” SİSTEMİNE HARCADIĞI ENERJİNİN ONDA BİRİNİ “TERÖRLE MÜCADELE”YE HARCASAYDI BUGÜN ONLARCA CANI TOPRAĞA VERMİYOR OLURDUK.

“Ya Başkanlık ya kaos” sloganları ile sindirilmeye çalışılan milletimiz, oynan oyunun farkına elbet varacaktır. “Başkan-mış” gibi ülkeyi yönetmeye çalışanların şu an içerisinde bulunduğu durum, “Başkan” olma ihtimallerinde neler yaşayacağımızın sinyallerini bize göstermektedir. Bir kefesinde “Başkanlık” bir kefesinde “terörle mücadele” olan AKP terazisinde her zaman “Başkanlık” ağır gelmiştir. AKP’nin siyasi fantezilerinin ve oyunlarının bedelini milletimiz canı ile ödemektedir. AKP “Başkanlık” sistemine harcadığı enerjinin onda birini terörle mücadeleye harcasaydı bugün onlarca canı toprağa vermiyor olurduk.

TÜRK MİLLETİ HESAP SORACAKTIR

Türk tarihinin önemli vesikalarından olan Orhun Kitabeleri’ndeBilge Kağan’ın ifade ettiği “Türk Oğuz Beyleri, işitin! Üstte gök çökmedikçe, altta yer denizi delinmedikçe, ilini ve töreni kim bozabilir?” ülküsüne sahip Yüce Türk Milleti hiçbir zaman çapulculara fırsat vermeyecektir. Gün gelecek Türk Milleti gerçek iradesini ortaya koyarak tüm sorumlulardan ve eli kanlı teröristlerden hesap soracaktır.

Tüm Milletimize derin üzüntüler yaşatan bu terör saldırısının bir benzerinin daha yaşanmaması için Yüce Allah’a dua ediyor, sorumluları “sorumluluk” almaya ve gerçek anlamda “terörle mücadele” etmeye davet ediyorum.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.