Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Teknik Kolej’den Ankara Çıkartması

Teknik Kolej’den Ankara Çıkartması
14 views
31 Mayıs 2016 - 13:41

Afyon OSB Rahmiye – Sare Palalı Teknik Koleji öğretmenleri, öğrencileriyle beraber Ankara’ya eğitim ve kültür gezisi düzenledi.

Teknik Kolej, öğrencilerinin hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek, motivasyonlarını arttırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversitelerin ortamlarını tanıtmak amacıyla hafta sonu ODTÜ, BİLKENT TBMM Anıtkabir ve Özel Güven Hastanesine gezi düzenledi.

10 öğretmen eşliğinde düzenlenen geziye toplam 170 öğrenci katıldı.  Afyon Batı Kurs Merkezi önünden saat 06.00’da hareket eden kafilenin Ankara’daki ilk durağı ODTÜ VE BİLKENT Üniversiteleri oldu. Üniversitelerin tanıtım biriminde görevli olan son sınıf öğrencileri Buket Özdemir, Gözde Özcan ve Onur Hökelekli tarafından kampüs olanakları, sosyal etkinlikleri ve burs olanakları hakkında bilgi vererek üniversitelerinin genel tanıtımını yaptılar. Teknik Kolej gezi kafilesinde yer alan öğrencilerde merak ettikleri konularla ilgili soruları sorma imkânı buldular. Gezi kafilesi daha sonra üniversitenin fiziki yapısının tanıtılması amacıyla bir kampüs turu düzenlendi. Üniversitelerin gezisinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geçen gezi kafilesi, Milletvekillerinin toplandığı salonu görme imkanı buldular. Öğrenciler burada hatıra fotoğrafı çektirerek o anları ölümsüzleştirdi.  Meclisin bahçesinde dolaşıldığı sırada Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka ile görüştüler. Öğrencilerin fotoğraf çekinme isteğini kırmayan Nazlıaka, öğrencilere nasihatte bulunmayı da ihmal etmedi.

Teknik Kolej öğrencilerinin 3’üncü durağı Anıtkabir’di. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Tarihini bilmeyen milletler, başka milletlerin avıdır” sözünün ışığında bilinçli nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Teknik Kolej çağdaşlığın ve ilericiliğin savunucusu, yarınların güvencesi olan geleceğin yeni nesilleri olarak Ata’ya olan bağlılığını ve saygısını yinelemek için huzuruna çıktı. Anıtkabir’deki askerlerin nöbet değişim törenini hayranlıkla izleyen öğrenciler, “Hücrelerin hasar gören DNA’ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran” araştırmaları sayesinde 2015 Nobel Kimya Ödülü’nün sahibi olan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın ödülünü de yakından görme imkânını yakaladılar.

Teknik Kolej öğrencilerinin son durağı ise Özel Güven Hastanesi oldu. 1974 yılında Türkiye’nin ilk özel hastanesi olma unvanına sahip olan Ankara Özel Güven Hastanesi, 25 Şubat tarihinde Teknik Koleji’ne gelerek 3’üncü kariyer ve söyleyişi etkinliğine konuk olmuştu. Okul Müdür Yardımcısı Ömer Mürsel Bilik, Okul – Aile Birliği Başkanı Nurettin Zümrüttaş, Özel Güven Hastanesi Danışmanı Hüseyin Tutkun, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Teknik Kolej öğrenci ve öğretmenlerini ağırlayan Özel Güven Hastanesi Genel Müdürü Dr. Aylin Yaman, Teknik Kolej için her türlü maddi ve manevi destekte bulunacaklarını söyledi.

teknik-kolej-ankara-gezisi-(7) teknik-kolej-ankara-gezisi-(4) teknik-kolej-ankara-gezisi-(2)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.