Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

“Tek vücut olmalıyız”

“Tek vücut olmalıyız”
2 views
16 Mart 2016 - 9:26

Afyonkarahisar Sivil Platformu terör olaylarını protesto etti:

Afyonkarahisar Sivil Platformu tarafından ülkemizde yaşanan terör olaylarını protesto amacıyla yaptığı protestoda konuşan Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi  Mehmet Karagöz, saldırıların Türk milletinin kardeşliğini bozmak amacıyla olduğunu, bunun için tek vücut olunması gerektiğini söyledi.

Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Caminde bir araya gelen yaklaşık 150 kişilik gurup yaptığı basın açıklaması ile Ankara’da gerçekleştirilen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını protesto ettiler.  Eylemci grup adına basın açıklamasını okuyan Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi  Mehmet Karagöz, saldırılarının Türk milletinin birliğini ve kardeşliğini bozmak için planlı bir şekilde yaptığını, ama terör ve destekçilerinin Türk milletinin birliğini bozamayacağını ifade etti.

“YAŞANAN SALDIRI HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ”

Başkan Karagöz terörü lanetlediği açıklamasına şöyle devam etti: “13 Mart 2016 akşamı başkentimiz Ankara’nın göbeğinde, yüzlerce sivil vatandaşımıza yönelik yaşanan hain terör saldırısını telin etmek üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Yapılan terör saldırısı, hepimizi derinden üzmüştür ve terör örgütünün gerçek yüzünü tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Terör bu kez, hiçbir şeyden haberi olmayan, güzel geçirdiği bir Pazar gününün ardından evine gitmek üzere otobüs bekleyen yüzlerce insanımızın hayatını hedef almıştır. Bu kalleş saldırı sonucu hayatlarını kaybeden masum vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce Türk Milleti’ne sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

“TÜRK MİLLETİ GÜÇLÜ BİR MİLLETTİR”

Saldırının Türk Milletinin birlik beraberlik ve kardeşliğini bozmak için yapıldığını kaydeden Karagöz, “Bu saldırı ne yazık ki Ankara’da beş ay gibi kısa bir sürede gerçekleşen üçüncü saldırıdır. Bu saldırıları gerçekleştiren terör gruplarının, Türk Milleti’nin bin yıllık kardeşliğini hedef aldığı ortadadır. Dün sağ-sol diye Alevi-Sünni diye gelenler bugün Türk-Kürt bölücülüğü ile karşımıza çıkmakta, ülkemizin devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne kastetmektedir.  Bilsinler ki, ne yaparlarsa yapsınlar hain emellerine ulaşamayacaklar. Ne yaparlarsa yapsınlar bizim kardeşliğimizi bozamayacaklar. Çünkü büyük Türk Milleti, kökleri derinlerde olan, başı göğe bakan asil ve güçlü bir millettir.” Eylemci grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağılırken, eyleme Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak’ta destek verdi.

Karagöz,-yapılan-saldırılara-karşı-tek-vücut-olunması-gerektiğini-söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.