Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

TEGV, Dünya Gönüllüler Günü ile Fark Yaratıyor

TEGV, Dünya Gönüllüler Günü ile Fark Yaratıyor
26 views
07 Aralık 2014 - 18:14

Gücünü binlerce gönüllüsünden alan TEGV, daha iyi bir gelecek için gönüllülerin gelişimine katkıda bulunmak ve gönüllülük bilincinin yerleşmesi amacıyla 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutladı.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Birleşmiş Milletler tarafından 1985 yılında ilan edilen 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü Türkiye genelinde gerçekleştirdiği aktivitelerin yanı sıra Afyonkarahisar’da bulunan tüm Sivil Toplum Kurumlarına da ev sahipliği yaptı.

Faaliyetlerini binlerce gönüllüsünün desteği ile gerçekleştiren TEGV; ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim desteği verirken, gönüllülük kavramının tanıtılmasını, benimsetilmesini, yaygınlaştırılmasını ve süreklilik kazanmasını sağlamayı da hedeflemekte.

Yirminci yaşını kutlamaya hazırlanan TEGV, gönüllülük ile ilgili farkındalık yaratılması amacıyla her sene gönüllü çalışmalarına destek veren etkinliklere imza atıyor. TEGV’in gelenekselleşen Dünya Gönüllüler Günü kutlamaları kapsamında Afyonkarahisar Öğrenim Birimi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte TEGV Gönüllülerinden oluşan Müzik Grubu çok keyifli bir konser verdi.

Kutlamaya katılan TEGV, TOG, AFET BİLİNCİ Gönüllüleri keyifli dakikalar geçirdiler. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın 80 etkinlik noktasında “TEGV Gönüllülük Haftası Etkinlikleri” düzenlenmeye devam etmekte. Ülkemizde ‘aktif sorumlu yurttaş’ olarak sorumluluk alan ve çözümün bir parçası olmayı seçen bütün gönüllülerin Dünya Gönüllüler Günü’nü kutlarız!

2 unnamed

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.