Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Tedavi için Antalya’yı değil Afyon Devlet Hastanesi’ni tercih etti

Antalya’da yaşayan 28 yaşındaki D.Y dalak ameliyatı için memleketini değil Afyonkarahisar Devlet Hastanesini tercih etti.

Tedavi için Antalya’yı değil Afyon Devlet Hastanesi’ni tercih etti
38 views
29 Aralık 2014 - 15:18

Sol yan ve omuz ağrısı ile bulantı şikâyetleri olan hasta, Antalya’da birkaç hastaneye başvurarak dalağında 9×10 cm’lik kist olduğu öğrendi. Antalya’da gittiği her kurumda ameliyat önerilen D.Y Afyon’da Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serdar BOZTEKİN’in adını duyarak Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne müracaat etti.

Op. Dr. Serdar BOZTEKİN’de yapılan muayene ve tetkiklerin sonunda ameliyata karar verdi. OP. Dr. BOZTEKİN ameliyatla ilgili olarak, dalağın arka yüzünde yer alan 9×10 cm büyüklüğündeki kist için laparoskopik yöntemle dalağın çıkarıldığını (splenektomi) belirtti. Operasyon sonrası hastaya takılan drenine 1. günde hiç kanama olmaması üzerine hastanın şifa ile taburcu olduğunu ifade etti.

Op. Dr. Serdar BOZTEKİN laparoskopik splenektomi ameliyatının nadir yapıldığını, genelde açık cerrahiyle dalağın çıkarılmasının tercih edildiğini hatırlatarak “ Afyonkarahisar Devlet Hastanesinin tıbbi donanımı ve yoğun bakım şartlarının ileri seviyede olması nedeniyle Devlet Hastanesinde görev yapan diğer genel cerrahi uzamanları ile birlikte birçok ameliyatta laparoskopik yöntemi tercih ettiklerini vurguladı.

Operasyon sonrası şikâyetleri geçen hasta D.Y. “doktorumuza, cerrahi servis hemşirelerine ve emeği geçen tüm hastane çalışanlarına çok teşekkür ederim. Afyonkarahisar Devlet Hastanesinden çok memnun kaldım ve iyi ki bu hastaneyi tercih etmişim” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.