organik hitfilm izlemarmaris tekne turları

Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

TAŞPINAR DERGİSİNİN 21.SAYISI ÇIKTI

TAŞPINAR DERGİSİNİN 21.SAYISI ÇIKTI
48 views
06 Eylül 2019 - 15:44

 

Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi’nin 21. sayısı okuyucularıyla buluştu.

Yerel kültürü tanıtma, aktarma gayretiyle hazırlanan Taşpınar Dergisi’nin yeni sayısında da ilk kez okuyacağınız konular, ilk kez göreceğiniz fotoğraflar ve belgeler yer alıyor.

1950 yılına kadar aralıksız olarak 161 sayı çıktıktan sonra çeşitli aralıklarla yayımlanan Taşpınar Dergisi’nin yeni sayıları okuyucusuyla buluşmaya devam ediyor.

Taşpınar Dergisi’nin 21. sayısı da Afyonkarahisar’ın tarihine ve kültürüne ışık tutuyor. Yine birçok farklı konu okuyucuların beğenisine sunuldu.  Yerel kültürü tanıtma, aktarma gayretiyle hazırlanan bu sayıda ilk kez okuyacağınız konular, ilk kez göreceğiniz fotoğraflar ve belgeler yer alıyor.

Türkçeye bir deyim kazandıran Afyonkarahisarlı ‘CON AHMET’, Afyonkarahisar ağzından deyimler, Afyon Tarım Meslek Okulu, Frigya’nın Eşsiz Frig Anıtları, eski Müze Müdürümüz Ahmet Topbaş’ın biyografisi ve daha pek çok konu başlığı Taşpınar Dergisi’nde yer buluyor.

                “SÖZ UÇAR, YAZI KALIR”

Vatandaşlarımızın ilimizin kültürünü, geçmişini tanıması gerektiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Bu çalışmalarımız kapsamında kültürel ve tarihi hayatımızda kesitlerle ve birbirinden ilginç konu başlıklarıyla zengin bir içerik taşıyan hazırladığımız dergimizde  şehrimizin tarihini, kültürünü, edebiyatını, sanatını, hafızasını somutlaştırmaya çalıştık. Nitekim atasözünde söylediği gibi ‘Söz uçar, yazı kalır’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

buy Instagram views