Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Son söz esnafın

Son söz esnafın
19 views
18 Ağustos 2014 - 16:56

Bayram öncesi Tuz Pazarı ve Köprübaşı Caddesi’nde sergi açılmamasını isteyen esnafın talebine Başkan Çoban’dan net cevap;

“TARAF DEĞİLİZ ÇOĞUNLUK NE DERSE O”

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Tuz Pazarı ve Köprübaşı Caddesi esnafını makamında kabul etti. Çarşı esnafı, bayram arifelerinde Köprübaşı ve Tuz Pazarı Caddesinde sergi açılmaması yönünde talepte bulundu.

“KAZANCIMIZ YOK OLUYOR”

Bayram öncesinde Tuz Pazarı ve Köprübaşı Caddelerinde açılan sergiden duydukları rahatsızlıkları Başkan Çoban’la paylaşan çarşı esnafı, kazançlarının çok ciddi manada yok olduğunu ifade ettiler. Çarşı esnafı, “Bayram önceleri alışveriş sirkülasyonu fazla oluyor. Ancak çarşıya sergi açılmasıyla çok zarar ediyoruz.  Bayram arifesinde oluşan yoğunluktan maalesef dükkânlarımızın önü kapatılıyor, bize gelecek vatandaşlar, açılan sergi nedeniyle araç park yeri bulamıyorlar” diye konuştular.

“ESNAFIN GÖRÜŞÜ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise belediye olarak pazarın bayram arifesinde açılıp açılmaması konusunda taraf olmadıklarının altını çizerek bu konuda esnafın görüşünün kendileri için geçerli olduğunu söyledi. Başkan Çoban; “Belediye olarak biz sergi açılsın yada açılmasın taraftarı değiliz.   Esnafımız ne diyorsa biz oradayız.  Açılmasını istemeyenler çoğunlukta olursa gereğini yaparız”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.