Saraya 70 bin avrodan atlar alındı, zeytin, çay istiyorlar

Saraya 70 bin avrodan atlar alındı, zeytin, çay istiyorlar

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, AKP’nin Saraya tanesi 70 bin avrodan atlar alıp vatandaşlardan depremzedeler için peynir, zeytin, çay, terlik istediğini söyleyerek, “Suriyelilerin çadırda yaşamasını insani ve İslami bulmayan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremzede vatandaşlarımızın yağmurda, çamurda, soğukta, selde çadırda yaşamaktan memnun olduklarını söylüyor” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada yine milletin sesi oldu. Milletvekili Köksal’ın Meclis konuşması ulusal basında ve sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

 

BELEDİYEYE KAYYUM OLARAK ATADIKLARI VALİ YARDIMCISINA 2 KATI MAAŞ VERMİŞLER..!

 

Konuşmasında bir kayyum hikâyesi ve bir de cukkalama hikayesi anlatan Milletvekili Köksal, “AKP, Afyonkarahisar merkeze bağlı Gebeceler kasabasında AKP'li Belediye Başkanının hapse girmesiyle boşalan belediye başkanlığı için Belediye Meclisinde MHP'li belediye meclis üyelerinin sırf AKP'nin istediği belediye meclis üyesini başkanlık için desteklememeleri üzerine Belediye Meclisinden başkan seçtirmeyip Afyonkarahisar Vali Yardımcısını 2022 yılı Ekim ayında kayyum olarak atadı. Konu yargıya taşındı, hâlâ sürüyor; o ayrı bir tartışma konusu. Bu hukuksuzluğu yapmayın dedik, bırakın dedik, Belediye Meclisi kendi içinden başkan seçsin, kendileri yönetsinler dedik; kabul etmediniz. "Bizim istediğimiz olmazsa olmaz, halkın iradesi de neymiş." dediniz, kayyum atadınız. Peki, atanan bu kayyum, Vali Yardımcısı ne yaptı? Belde belediye başkanları yaklaşık 17 bin lira maaş alırken tam 30 bin lira maaş aldı.” dedi. 

 

OLAYI BELGELERİYLE ORTAYA ÇIKARINCA, BUNDAN SONRA MAAŞLARI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIZ DEDİLER, BU ZAMANA KADAR ALDIKLARINIZ NE OLDU? 

 

Milletvekili Köksal konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bu durumu geçtiğimiz günlerde ortaya çıkardım, belgesiyle beraber yayınladım; kendisi düzenlemiş bordroyu da 30 bin lira olarak. Ben ortaya çıkarınca apar topar sanki suçu gizlercesine bir karar alıp bundan sonraki belediye başkanlığı maaşlarını depremzedelere bağışladı. Peki, buradan soruyorum: Bundan sonrakileri depremzedelere bağışladı ama ekim ile şubat arasında almış olduğu fazla maaşlar ne oldu? Bunların hesabı sorulmayacak mı? Aramızda hukukçular var, hukukçu arkadaşlar bilir, burada görevi kötüye kullanma ve zimmet suçu oluşmuş durumda. Yürekli cumhuriyet savcılarını buradan göreve davet ediyorum, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var bu parada, lütfen gereğini yapın, bir an önce soruşturma açın. 17 bin lira alırken belde belediye başkanları, kayyum olarak atanan Vali Yardımcısının vali yardımcılığı maaşı hariç 30 bin lira maaş almasını hangi vicdana sığdırabilirsiniz? Gebecelerli garip gurebanın hakkı ne olacak? Beytülmale el uzatanın, kul hakkı yiyenin, boğazından haram lokma geçirenin Allah bir türlü belasını versin. Gerçi Türkiye Tek Yürek Kampanyası'yla toplanan 115 milyar liralık yardımı Sayıştay denetimine tabi tutmamak için Afet Fonuna aktarmayıp denetim dışı bırakanlara ne desek boş! Vallahi şeytana bile pabucunu ters giydirirsiniz!”

 

SARAYA TANESİ 70 BİN AVRODAN ATLAR ALINIYOR, VATANDAŞLARDAN DA DEPREMZEDELER İÇİN PEYNİR, ZEYTİN, ÇAY TERLİK İSTENİYOR

 

Saraya tanesi 70 bin avrodan atlar alındığını, vatandaşlardan da, depremzedeler için peynir, zeytin, çay, terlik istendiğini dile getiren Köksal, “Kızılaya ait Avrupa'nın en büyük çadır fabrikalarından biri olan Ankara'daki üretim tesisini AKP'li bir iş insanına kiraladınız. O da bu fabrikada üretilen çadırları Kızılaya satıyor, Kızılay da bu çadırları başkalarına satıyor; düzene bak, düzene! Saraya tanesi 70 bin avrodan atlar alıp vatandaşlardan depremzedeler için peynir, zeytin, çay, terlik istiyorsunuz. Allah muhafaza seçimi bir kez daha kazanırsanız Timur'un filleri misali bu atları da millete besletirsiniz siz. Ha, bir de "Depremzedelere kahvaltılık yollayın." deyip de günde 10 bin kişiye yemek çıkaran Saadet Partisinin aşevini kapatmayı neyle izah ediyorsunuz? Milletin yiyeceği bir tas çorba, 2 kaşık sıcak yemeği de mi çok gördünüz? Ama doğru ya, Suriyeliler için hak gördüğünüz şeyleri bu ülkenin vatandaşları için çok görüyorsunuz siz.” şeklinde konuştu. 

 

SURİYELİLERİN ÇADIRDA YAŞAMASINI İNSANİ VE İSLAMİ BULMAYAN ERDOĞAN, DEPREMZEDE VATANDAŞLARIN SOĞUKTA ÇADIRDA YAŞAMAKTAN MEMNUN OLDUKLARINI SÖYLÜYOR

 

Suriyelilerin çadırda yaşamasını insani ve İslami bulmayan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın depremzede vatandaşların yağmurda, çamurda, soğukta, selde çadırda yaşamaktan memnun olduklarını söylediklerini ifade ettiğini kaydeden Köksal, “2022 yılında ‘temmuz ayıydı sanırım’ Erdoğan çıktı, Suriye'nin kuzeyinde 250 bin briket ev yapmayı planladıklarını, insanların ilkel çadırlarda yaşamasının ne insani ne de İslami olmadığını söyledi. Şimdi, Suriyelilerin çadırda yaşamasını insani ve İslami bulmayan Erdoğan, depremzede vatandaşlarımızın yağmurda, çamurda, soğukta, selde çadırda yaşamaktan memnun olduklarını söylüyor, hatta bazı depremzedelere bu çadırları bile çok görüyor. Yine, Suriyelilere 150 milyar lira harcayıp ev yapıyorsunuz, depremzede vatandaşlardan ev için para istiyorsunuz, onlara ev satıyorsunuz. Suriyelilere 40 milyar harcayıp "Gerekirse 40 milyar daha harcarız." diyorsunuz, depremzede vatandaşlarımız için çay, şeker, peynir, zeytin, terlik bulamıyorsunuz. "Ay'a sert iniş yapacağız." "Almanya bizi kıskanıyor." "Yerli uçağımız göklerde." "Karadeniz'de çıkan doğal gaz evlerde." derken "Deprem bölgesine acil kahvaltılık, çay, peynir, zeytin, terlik yollayın." noktasına geldiniz. Siz vatandaşlarını depremden koruyamayan, depremden sonra kurtaramayan, kurtarsa da soğuktan koruyamayan, kurtulanları yerleştirecek düzgün bir zemine sahip bir yer bulamayan, depremden kurtulan vatandaşını selden ve yağmurdan koruyamayan bir iktidar olarak tarihe geçecek ve 14 Mayısta sandığa gömüleceksiniz.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.