Ertaş; Türkiye büyük bir ekonomik çöküş içinde

Ertaş; Türkiye büyük bir ekonomik çöküş içinde

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş, Türkiye’nin büyük bir ekonomik çöküş içerisinde olduğunu belirterek, “Aldatma ile bu milleti avutan iktidarın yalanlarını yüzlerine vuracağız” dedi.

Başkan Ertaş, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, 2023 yılı seçimlerinde seçmenin geleceğini düşünerek oy vermesi gerektiğini söyledi. 

Başkan Ertaş: “Gelecek partisi olarak şunu iyi biliyoruz bu güzel memlekette tarım düzelmezse ekonomi düzelmez. Hayvancılık düzelmezse ekonomi düzelmez. Bunları düşün hayvanını, evini, geçimini, çocuk çoluğunu, düşün yarınını düşün seçimini yap diyoruz” dedi.

 

“ZAMLAR SESSİZ SEDASIZ YAPILIYOR MÜJDELER BAĞIRIŞA ÇAĞIRIŞA YAPILIYOR”

 

Türkiye’nin ekonomik olarak büyük çöküşün içinde olduğunu ifade eden Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş: “Mevcut iktidar her zamanki tutumu ile enflasyondan dövize, cari açıktan, faize, yapılan zamları ne kadar olumsuz olay varsa sessiz sedasız halkın sırtına yüklemektedir. Hiçbir vaadi tutmayan iktidar iğneden ipliğe koyduğu zamlarla yoluna devam ediyor. Ukrayna Rusya Savaşı'nın başından bu yana Avrupa'da doğalgaz en düşük seviyeye indi. 2023 yılında Türkiye'nin Rusya'ya ödeyeceği doğalgaz parası 2024 yılına ertelendi. Borcu gelecek hükümete bıraktılar bu milleti borç batağına bağlamak istiyorlar. İktidar son bir yılda doğalgaza yüzde 180 oranında zam yaptı. Tek kuruş indirim yapmayan hükümet algı yönetimi ile işi götürmeye çalışıyor. Asgari ücret 8.500 TL'yi çıkarıldıktan sonra yandaş medya rekor bir artış yapılmış gibi günlerce propaganda yaptı. Türkiye ekonomik olarak çöküş içerisinde bir araştırmaya göre ülkeler içerisinde en düşük askeri ücret oranını sahip olan ülkeyiz. Enflasyon 20 puan altına düşürüldü. Cumhurbaşkanı enflasyonu yüzde 25 olarak açıkladı. Bir gün sonra da memur ve emekli maaşlarına yüzde 25 oranında zam yaptı. Tepkiler üzerine zam oranını yüzdü 30'a çıkardı. Gerçekte yüzde 138'leri 200 ve 300'leri bulan enflasyondan kimse bahsetmiyor. Zamlar aldı başını gidiyor. Kimsenin sesi çıkmıyor. Göstermelik marketlerde fiyatlar düştü algısı iktidarın utancıdır.125 liralık malı 120 liraya satan marketler değil iktidarın utanması gerekiyor. Aldatma ile bu milleti avutan iktidarın yalanlarını yüzlerine vuracağız” diye konuştu.

 

DAVUTOĞLU AFYONKARAHİSAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde gerçekleşen İl Başkanları toplantısına katılarak Afyonkarahisar’ın sorunları hakkında bilgiler verdiğini belirten Ertaş: “Yaz Kış demeden yine Ankara yollarına düştük. Bu yollara düşmemizin kökünde bir hizmet kervanını yeniden harekete geçirme istediği bulunuyor. Türkiye’nin özellikle Afyonkarahisar'ın kalkınması için ne gerekiyorsa yapmak bu kalkınma rüzgârını yeniden estirmek istiyoruz. Böylece herkese iş, herkese aş, herkese ilaç herkese hekim herkese başını sokacak yuva hayallerimizi gerçekleştirmek için yollardayız. Ortaya koyduğumuz hedeflerimizi bir an önce varmak için herkese ilan etmek sözümüzü de durmak için yollardayız. Gelecek partisi lideri Ahmet Davutoğlu başkanlığında genel merkezde il başkanları toplantısına katıldık. Toplantıya 81 il başkanı ve gelecek partisi genel idare kurulu başkanları da katıldı. Verimli geçen toplantıda Bilge lider Davutoğlu her il başkanı ile birebir ilgilendi. O ilin sorunlarını tek tek dinledi. Biz Afyonkarahisar olarak son siyasi arenadaki düşüncelerimizi sözlü iletirken bir de Afyon için hazırladığımız dosyayı Genel Başkanımıza takdim ettik. Altı siyasi partinin lideri zor şartlar altında bir araya gelerek Ankara'da sorunları çözmek için mücadele ediyor. Biz il başkanları olarak Afyon'da sorunları çözmek, memleketimizi yeni baştan inşa etmek için çalışmalar yapıyoruz. Bu hükümetin kurtulmanın yolunu bulamadığı enflasyon belasından zamlardan, kurtarmanın yollarını bulmak için çalışıyoruz. Afyon’a yapılmayanı yapmak Afyon halkının beklentilerine cevap verebilmek için daha çok çalışacağız” dedi.

 

“SÜT ÜRETİCİSİNİN DERDİNİ GELECEK PARTİSİ ÇÖZECEK”

 

Gelecek partisi iktidar olduğunda süt üreticisinin de derdine derman olacağını ifade eden Başkan Ertaş “Gelecek partisi Afyonkarahisar teşkilatı olarak süt üreticisinin yanındayız. Afyonkarahisar ve köylerinde süt üreticisinin geliri giderini karşılamıyor. Üreticiler artık hayvanlarını kesime gönderiyorlar. Veya hayvanlarını satarak süt üretimini bırakmanın yolunu tercih ediyorlar. Üreticinin en büyük maliyeti elektrik ve yemdir. Afyonumuzda süt üreticisi sayısı günden güne düşmektedir. Bir çuval yemin maliyeti 500 lira civarıdır. Saman ayrı bir dert hayvana bakım ayrı bir dert. Sağılma işçiliği kendi imkanları ile yapan ve masrafı askeriye indirmeye çalışan üretici biz ne yaparsak yapalım malımız para etmiyor ve zarardan kurtulamıyoruz dedi. Bu nedenle de Afyon'da birçok üretici hayvanlarını kesme gönderiyor iktidar görmezden geliyor. İktidar seçim havasında halkı algı yaparak oyalamaya çalışıyor. Biz de Gelecek Partisi olarak diyoruz ki. Aziz Afyonkarahisarlılar yakında yapılacak seçimde seni görmezden gelen iktidarın boş vaatlerine kanma. Yapacakları işte önünde bundan öte yapacağı bir şey olsaydı 20 senedir yapardı. Seni mağdur etmezdi.20 senede sana verebileceği her şeyi verir seni bu duruma düşürmezdi. Seni rahatlatırdı. Yemi ucuza alır sütü değerinde satardın. Şimdi sıra sende boş vaatlere kanma oyunu seninle senin yanında olan Gelecek partisine ver. Sorunun tek çaresi çözüm yolu Gelecek Partisidir. Sütünü de etini de değerini kestirip seni huzura kavuşturacak olan biziz. Gelecek partisi olarak şunu iyi biliyoruz bu güzel memlekette tarım düzelmezse ekonomi düzelmez. Hayvancılık düzelmezse ekonomi düzelmez. Enflasyon düşmezse ekonomi düzelmez. Zamlar düşmezse ekonomi düzelmez. Bunları düşün hayvanını, evini, geçimini, çocuk çoluğunu, düşün yarınını düşün seçimini yap diyoruz” şeklinde konuştu.

 

AFJET ZAM YAPMAK İÇİN BAHANE ARIYOR

 

Son olarak AFJET hakkında konuşulan iddiaları soran Başkan Niyazi Ertaş, şunları kaydetti:

Gelecek partisi olarak soruyoruz. 

  1. Elektriğini üreten AFJET zam yapma derdinde elektriğini kendi üretiyorsun 2018'de söz verdin elektrik üretimini 5 megabayta çıkaracaktın ne oldu.
  2.  AFJET’te müdür getirdiniz dün göreve başlayan müdürünüz Gazlıgöl belediyesine sıcak suyu bedava kullanılıyorsun diye kara bulut gibi üzerine çöktü hiçbir icraatı yokken bir de ödül plaket verdiniz.
  3. AFJET zarar ediyor dediğiniz kuruma ait araçları kimler hangi amaçla nerede kullanıyor? Mesela bir kamu çalışanı afetin arabasıyla konutundan alınarak çalıştığı iş yerine götürüp getiriliyor mu? Yani Afjet'te ilgisi olmayan kişiler bu araçlardan Özel aracı gibi istifa edebiliyor mu?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.