Dr. Hakkı Öztürk, AK Parti'den aday adaylığını açıkladı

Dr. Hakkı Öztürk, AK Parti'den aday adaylığını açıkladı

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri öncesi sağlık sektöründe önemli görevlerde bulunan Bolvadin’li Dr. Hakkı Öztürk, AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı. Öztürk, “Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında çok daha büyük başarıların milletimize sunulmasına destek olmak için, AK Parti’mizden adaylığımı ilan ediyorum” dedi.

 

 

Sağlık sektöründe önemli görevlerde bulunan Bolvadin’li Dr. Hakkı Öztürk, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvurusunu gerçekleştirdi. Adaylık başvurusunda açıklamalarda bulunan Dr. Hakkı Öztürk, “14 Mayıs Genel Seçimleri 20 yıllık AK Parti Hükümetleri vizyonu ile hazırlanan Türkiye Yüzyılının seçimi olacaktır. Türkiye Yüzyılı programı Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başlayıp istikrarın ve kalkınmanın, üretimin ve istihdamın, bilimin ve teknolojinin yüzyılı olacaktır. Türkiye Yüzyılı, ülkemizin dünyada söz sahibi olduğu islam coğrafyası ve mazlumların umudu olan bir Türkiye vizyonu hedeflemektedir. Bu kritik dönemde, birikim ve tecrübem ve siz kıymetli hemşerilerimin desteğiyle, Türkiye yüzyılı hedefleri doğrultusunda hizmet etmeye talibim. Ülkemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti Hükümetleri ile son 20 yılda küresel bir güç haline gelmiştir. Başta temel hak ve özgürlükler alanındaki düzenlemeler olmak üzere eğitim, sağlık ve sosyal politikalarda reformlar, ulaştırma ve alt yapı yatırımları, savunma sanayindeki üstün başarılar, yerli ve milli teknoloji yatırımları gibi birçok alanda devrim niteliğinde reformlara imza atılmıştır” dedi.

 

 

 

Öztürk, “Her türlü vazifeyi üstlenmeye hazırım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında daha yapılacak büyük işleri olduğunu söyleyen Öztürk, “Daha bir masada toplanmayı beceremeyip ülke yönetmeye talip olan muhalefetin aksine, bizim yürüyecek yolumuz, yapacağımız büyük işler var. Hem iç hem dış tehditlerin, ülkemizi çevrelediği böylesine önemli bir dönemde Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletimizin istikbali için hayati önem taşıyan bu genel seçimlerde bir nefer olarak şahsıma düşecek her türlü vazifeyi üstlenmeye hazırım. Bu vesileyle benimle beraber partimizi temsil etmek üzere aday adayı olarak yola çıkan bütün dava arkadaşlarıma, Allah rıza-i ilahi doğrultusunda bulunmayı ve hizmet etmeyi nasip eylesin. Adaylık sürecinde ortaya çıkacak sonuç ne olursa olsun aşkla ve gayretle çalışacağımdan şüpheniz olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle çıktığım bu yolda siz kıymetli teşkilat mensupları ve hemşerilerimize müteşekkirim. Yine bu vesile ile mübarek ramazanı Şerif ayınızı hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Dua ve desteklerinizi bekliyor, saygılar sunuyorum” diye konuştu.

 

 

 

Dr. Hakkı Öztürk kimdir?

Ben 1972 Bolvadin’de doğdum. Yükseköğrenimi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladım. Tıp doktoru olduktan sonra; TODAİE Kamu Diplomasisi, Sağlık Kurumları İşletmeciliğinde yüksek lisans ve Enfeksiyon Hastalıkları doktora eğitimi aldım. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil servis ve diyaliz ünitesinde doktorluk ve başhekim yardımcılığı, Ankara Ulus Devlet Hastanesinde başhekimlik görevlerinde bulundum. 2003 yılında başlatılan ve AK Parti’nin dünyaya örnek gösterilen, Türkiye Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı geliştiren ve uygulayan dönüşüm ekibinin içinde yer aldım. Sağlık Bakanlığında, bakan müşavirliği, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Strateji Geliştirme Başkanlığı gibi üst düzey bürokratik görevlerin yanısıra Sağlık Bilgi Sistemleri’nin de kurucu ve ilk genel müdürlüğünü yaptım. Bu süreçte, DSÖ, UNICEF ve OECD ile ortak akademik çalışma ve araştırmalarda bulundum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda, iki yıl müsteşar yardımcılığı görevi sırasında sosyal yardımlar, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılara yönelik politika geliştirme, analitik değerlendirme ve koordinasyondan sorumlu olarak çalıştım. Halen, Sağlık Bakanlığında genel müdür unvanı ile muhtelif projelerde görev almakta iken Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında çok daha büyük başarıların milletimize sunulmasına destek olmak için, huzurunuzda AK Parti’mizden adaylığımı ilan ediyorum. Allah’ın lütfu ve milletimizin verdiği imkânlarla elde ettiğim birikim ve deneyimleri siyaset yoluyla hizmet ederek aziz milletimizin emrine sunmak için aday oluyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.