Akar: Milletin İstiklalini yine milletin azmi ve kararı kurtaracaktır

Akar: Milletin İstiklalini yine milletin azmi ve kararı kurtaracaktır

Yüksek Mimar Anıl Halis Akar, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı başvurusunu yaparak, bu yarışta ben de varım dedi.

 

Akar, CHP İl Başkanlığı binasında yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

*   Bugün benim için en mutlu olduğum gün. Ana ocağı ve baba ocağım, çocukluğumdan bu yana ailecek emek verdiğimiz, Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarımla birlikte olmanın gururunu yaşamaktayım.

*   Büyük zaferin meşalesinin yandığı Afyonkarahisar da Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını sizlerden alacağım güç ve enerji ile göklere dikeceğiz. İnşallah. 

*   İşte bu yüzden partili büyüklerimin talebi üzerine ben bu davaya elimi değil başımı, gövdemi koymaya geldim. Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı olarak destek ve dualarınızı almak için huzurunuzdayım.

*   Böylesi bir zamanda baskı ve yasakların tavan ettiği, tek adam yönetiminin hüküm sürdüğü bir dönemde Cumhuriyet Halk Partili olmak mangal gibi yürek ister 

*   İşte siz cesur yürekler huzurunda saygıyla eğiliyorum.

*   21 yıldır yaşanan olayları hepimiz biliyoruz. AKP İktidarı çiftçiyi perişan etti. Esnafları batırdı. Tüccarı bankaların kapısına mahkum etti. Her üniversite mezunu üç gencimizden biri işsiz kaldı. Emeği ile geçinen dar gelirli perişan oldu. Emekliye bir dokun bin ah işit.

*   Yakın zaman çok şiddetli depremler yaşadık. Yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet diliyorum. Deprem bölgesine gittim. Oradaki acı tabloyu bizzat gördüm. Denetimsizlik vurdumduymazlık ve liyakatsızlık sonucu binlerce yurttaşım yaşamını yitirdi. Hepsine Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

*   Biz umutsuzluk yaymak yerine umudu yeşertmek zorundayız. Bu ülkenin umudu Cumhuriyet Halk Partisidir. Bu ülkenin umudu Millet İttifakıdır.Bu ülkenin umudu Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’dur. 

 

*   Millet İttifakında yer alan dostlarımızla birlikte bu iktidara son vermenin zamanı geldi artık.

*   Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakından çıkan projelerimizi kapı kapı, sokak sokak gezerek anlatmak zorundayız. Karanlığın sonrası aydınlıktır.

*   Ben bir genç olarak çocuklarımızın geleceğini aydınlatmaya, karanlığa karşı bir mum yakmaya yola çıktım. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayımız, Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun izinde inşallah bu yolu başarıyla tamamlayacağız.

*   Dünya Lideri, Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Milletin İstiklalini yine milletin azmi ve kararı kurtaracaktır. 

Yüksek mimar Halil Akar’ın CHP’Den Milletvekili aday adaylığını açıklamasında ok sayıda partili de hazır bulunarak Akar’a destek verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.