Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Siteleri su bastı

Siteleri su bastı
33 views
30 Aralık 2014 - 15:49

Fethiye’de bir çoğu yazlık olarak kullanılan siteleri, şiddetli yağış nedeniyle su bastı.
AA muhabirinin Fethiye Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, ilçede 4 gündür etkili olan yağışlarda metrekareye 167 kilogram yağış düştü.
Özellikle gece saatlerinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle Çiftlik Mahallesi’ndeki Mavi Kent, Sağlık ve Deniz Kent sitelerindeki evlerin zemin katlarını su bastı.
Sitelerin bulunduğu mevkinin deniz seviyesinin altında olması nedeniyle şiddetli yağışlarla dere ve arazilerde biriken yağmur suları sitedeki evlere doldu. Seviyesinin yer yer bir metreye kadar çıktığı bahçelerdeki sular, site görevlileri tarafından hidrofor yardımıyla boşaltılmaya çalışıldı.
Sitelere yakın yerdeki bazı iş yerleri de su baskınlarından etkilendi. Kendi imkanları ile iş yerlerindeki suyu boşaltmaya çalışan vatandaşlara Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) ekipleri yardım etti.
MUSKİ ekipleri, su birikintilerinin dere ve kanallara ulaşmasını sağlamak için iş makineleriyle çalışma yaptı.
İş yerini su basan Mehmet Güzel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede altyapı olmadığı için zaman zaman bu tür sorunlarla karşılaştıklarını söyledi.
İlçede 4 gündür şiddetli yağışların etkili olduğunu anlatan Güzel, “Dereler seviye olarak bizden yüksekte kaldığı için iş yerimizi su basıyor. Derelerin ıslah edilmesi gerekli. MUSKİ ekipleri iş yerimize dolan yağmur sularının tahliyesinde yardımcı oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.