Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor

Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor
1 views
01 Haziran 2015 - 12:52

Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil FURTAN silahlı bir saldırı sonucu çalıştığı hastanede öldürülmüştür.

Görevi başında öldürülen Op. Dr. Kamil FURTAN için Afyonkarahisar Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü, Afyonkarahisar İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Afyonkarahisardaki sivil toplum kuruluşları, Afyonkarahisar’daki Sendika Temsilcileri, Afyonkarahisar Tabipler Birliği, sağlık çalışanları ve bölge halkı Afyonkarahisar Devlet Hastanesi önünde tek yürek olup hunharca gerçekleşen bu saldırıyı kınadılar.

Afyonkarahisar Kamu Hastaneler Birliği genel sekreteri Fikret Başkan yaptığı basın açıklamasında değerli meslektaşımızın ailesine başsağlığı diledi ve açıklamasına şöyle devam etti

ŞİFA VEREN ELLER SİZLERDEN KENDİLERİNİ ANLAYAN YÜREKLER İSTİYOR

Ülkemizin güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşabilmesi adına, hekiminden ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla sizlerin sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensuplarıyız.

Sunduğumuz hizmetin hakkaniyeti, niteliği ve her şeyden önce sürdürülebilirliği için bu açıklamayı temsil ettiğimiz sağlık camiası adına medyamız aracılığıyla sizlerin takdirine sunuyoruz.

Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Op.Dr. Kamil FURTUN’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, “Sağlık ve Şiddet” kelimelerinin sıkça yanyana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız.

Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilemeyecek nitelikte, gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz.

Ülkemizi sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışına taşıyan bu büyük başarı, sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olamayacaktır.

Şifa sunan ellerin sahipleri, her gün yastığa başını koyarken sağlığını için aldığı kararlan şöyle bir gözden geçirip, vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapayamıyor, bundan emin olunuz. Ne var ki, üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır.

Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin duaları ve desteğiyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin. nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki;

Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor.

Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp, insani duygulan istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

IMG_0172 IMG_0234

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.