Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

SGK online ödeme sistemine geçti

SGK online ödeme sistemine geçti
33 views
29 Eylül 2014 - 15:53

Afyonkarahisar Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mehmet Uğur Kaya, kurumun online ödeme sistemine başladığını kaydetti.

 

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Kaya, kurum tarafından T.C. kimlik numarası ile geçici iş göremezlik, sağlık, emekli maaş iadesi gibi Ziraat Bankası kanalıyla her ayın 8’i ile 14’ü arası yapılmakta olan ödemelerin, hak sahibince internet üzerinden banka hesap numarası tanımlaması yapılması halinde ödemelerin ilgilinin tanımladığı hesaba 2 iş günü içerisinde gönderildiğini belirtti.

 

 

UZUN KUYRUKLAR OLMAYACAK

Kaya, açıklamasında, “Ayrıca hak sahibi tarafından banka hesap tanımlama işlemi sırasında cep telefon numarası veya elektronik posta adresinin girilmesi durumunda belirtilen cep telefonu ya da elektronik posta adresine bilgi mesajı gönderilerek ödemeyle ilgili gerekli bilgilendirmede bulunulacaktır. Kurumumuzdan hizmet alan paydaşlarımız, ödeme işlemleri ile ilgili banka hesap tanımlama işlemlerini bulundukları yerden internet vasıtasıyla yaptıklarında otomatikman talepte bulunmuş olacaklarından bizzat müracaatta bulunma veya dilekçe vermelerine gerek kalmayacaktır. Uygulama sayesinde, ödemeyi almak için hak sahiplerinin her ayın 8 ile 14 arasında Ziraat Bankasına şahsen başvuru yapması ve bankada yığılma olmasının da önüne geçilmiş olacaktır. Hesap tanımlama işlemleri Ziraat Bankası ve Halk Bankası olarak yapılabilmekte olup, diğer banka hesap tanımlama işlemleri içinde Kurumumuz Başkanlığınca çalışmalar devam etmektedir. Geçici iş göremezlik ödeneği, şahıs ödemeleri ile manuel tedavi bedellerine ait ödemelerinin banka hesabına aktarılmasını isteyen hak sahipleri Kurumumuzun www.sgk.gov.tr adresinden E-SGK linkine tıklayarak açılan pencereden E-Hizmetler linkini ve gelen ekrana TC kimlik numarası ve diğer bilgileri girdikten sonra banka hesap numarası tanımlama işlemlerini yapabileceklerdir” ifadelerini kullandı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.