Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Şehit babasının icralık olması, içinize siniyor mu?

Şehit babasının icralık olması, içinize siniyor mu?
3 views
27 Ekim 2017 - 10:21

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında şehit ailelerinin ve gazilerin çektiği zorlukları gündeme getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenledi. Milletvekili Köksal, “Cumhurbaşkanlığının Cumhurbaşkanları ve misafirleri için dinlenme yeri olarak kullanılmak üzere Marmaris Okluk Koyuna yapılacak 300 odalı Cumhurbaşkanlığı yazlık sarayı için 30 milyon lira bedel ödenirken, benim Afyonkarahisar’lı hemşehrim şehit Yılmaz Tankül’ün babası Mehmet Tankül 3 odalı evinin 11 bin 850 liralık kredi borcunu ödeyemediği için icraya düşme tehdidinde olması hak mıdır, reva mıdır?” dedi.

BALKANLIOĞLU’NA LÜKS ARAÇ TAHSİS EDİLDİ, SES ÇIKARMADINIZ

Şehit Tayfur Çankaya’nın annesi Şerife Çankaya’nın da geçimde zorluk yaşadığına dikkat çeken Köksal, “Diğer bir şehidimiz Tayfur Çankaya’nın annesi Şerife Çankaya Devletin kendisine bağladığı 900 liralık maaşla geçinemediği için Toplum Yararına Programlar kapsamında İŞKUR üzerinden hizmetli alımı için yani okullarda tuvalet temizlemek ve sınıfları süpürmek için müracaat etmesi üzerine şerife anneye 900 lira maaş alıyorsun ya sana iş veremeyiz diyen kurum müdürleri Şerife annenin şehit oğlu sayesinde o koltukta oturduğunu unutanlar o anneyi o perişan hale düşürenler, dönemin Afyonkarahisar şuan ise Sakarya Valisi kilimci Vali olarak da basına yansıyan İrfan Balkanlıoğlu’na kiralanan lüks makam aracına aylık 11 bin lira kira parası ödenirken niye seslerini çıkartmadılar? Vali Bey sana 3 araç tahsis edildi. Bir 4’üncü araca ne gerek var demediler?” ifadelerini kullandı.

AFYON ŞEHİTLERİNİN AİLELERİNE YAPILANLAR KABUL EDİLEMEZ

Milletvekili Köksal, açıklamasına şöyle devam etti:

“Gelelim benim de gözlemci olarak katıldığım 24 Ekim 2017 tarihinde Afyonkarahisar da görülen Mete Saraç Kışlası Afyonkarahisar mühimmat deposu patlaması davasına. 5 Eylül 2012 de yaşanan Cephanelik patlamasında 25 askerimiz şehit olmuştu. Yaklaşık 5 yıldır devam eden bu dava hala karara bağlanamamış, 5 yıllık süre zarfında şehit ailelerinin canı her duruşmada tekrar tekrar yanmıştır. Evlatlarının yakınlarının acılarını yüreğinde hisseden aileler Afyonkarahisar’da görülen duruşma bitiminde mahkeme heyetine soru soran bir şehit yakınına savcının ‘atın bunları dışarı’ şeklindeki beyanı üzerine bir kez daha yıkılmışlardır. Bu ülkede savcı, hakim, milletvekili, bakan, başbakan hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Ama o oturduğunuz koltukları bu Vatan için Türkiye Cumhuriyetinin devamı için canlarını veren şehitlere ve bu uğurda cansiperane mücadele eden gazilere borçlusunuz. Onun için şehitlerimizin emaneti olan ailelerine ve gazilere hak ettikleri şekilde davranmak minnet duymak hepimizin boynunun borcudur.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.