Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Şehit aileleri ramazanda “kimsesiz”lik hissetmiyor

Şehit aileleri ramazanda “kimsesiz”lik hissetmiyor
37 views
10 Temmuz 2014 - 17:14

Afyonkarahisar’da, “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın. Bu Ramazan ve Her Ramazan” teması kapsamında müftülük tarafından şehit aileleri ve gaziler evlerinde ziyaret ediliyor

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Kumartaşlı:

“Ailelerimiz çok memnun kaldı, duygulu anlar yaşandı. Bizleri mutlu eden, yalnız olmadığımızı hissettirenlere teşekkür ederiz”

Afyonkarahisar’da, “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın. Bu Ramazan ve Her Ramazan” teması kapsamında, şehit aileleri ve gaziler evlerinde ziyaret edilerek, din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okunuyor, dualar ediliyor.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca başlatılan ramazan uygulamasına dernek olarak destek verdiklerini söyledi. Her gün şehit ailesi ve gazileri evlerinde, müftülükçe görevlendirilen 3 imam hatip ziyaret etmeye başladıklarını ifade eden Kumartaşlı, şöyle konuştu:

“Ramazanda şehit ailesi ve gazilerimizin hepsini ziyaret ederek onlara yalnız olmadıklarını, yalnız kalmadıklarını hissettirmek istiyoruz. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanı’mıza teşekkür ediyoruz. Türkiye’de bu proje ilk. Ailelerimiz çok memnun kaldı, duygulu anlar yaşandı. Bizleri mutlu eden, yalnız olmadığımızı hissettirenlere teşekkür ederiz.”

Kumartaşlı, ramazan ayı boyunca şehit ve gazilerin evlerinde ziyaret edileceğini bildirdi.

Şehit anne ve babaları ise ziyaretten duydukları memnuniyetleri dile getirdi.

Şehit aileleri ramazanda "kimsesiz"lik hissetmiyor Şehit aileleri ramazanda "kimsesiz"lik hissetmiyor Şehit aileleri ramazanda "kimsesiz"lik hissetmiyor Şehit aileleri ramazanda "kimsesiz"lik hissetmiyor Şehit aileleri ramazanda "kimsesiz"lik hissetmiyor Şehit aileleri ramazanda "kimsesiz"lik hissetmiyor

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.