Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Şehit adını kullanarak para isteyenlere itibar etmeyin”

Şehit ve gazi ismini kullanarak esnaf ve vatandaştan para, ya da dergi aboneliği talep eden kişiler olduğunu söyleyen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, bu kişilere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

“Şehit adını kullanarak para isteyenlere itibar etmeyin”
24 views
25 Aralık 2014 - 18:25

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı basın açıklaması yaparak gündemi değerlendirdi. Son günlerde Şehit ve Gazi ismini kullanarak para toplayan kişiler olduğunu söyleyen Kumartaşlı: “Bazı zamanlarda bir takım kötü niyetli insanlar geliyorlar ve şehitlerimizin ve gazilerimizin adını kullanıyorlar. Son iki, üç gündür aldığımız istihbaratlara göre Terör Mağdurları Hizmet ve Dayanışma Derneği adı altında Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde halktan bir takım gazete, dergi ve hediyelik eşya aboneliği talep ediyorlar. Biz dernek olarak Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı, Türkiye’de ki şehitlik ve gazilik ile ilgili resmi tek derneğiz. Kanuna göre derneklerin isimlerinde şehit ve gazi ismi kullanması yasaktır. Adından da anlaşılacağı üzere bu kişiler Terör Mağdurları Hizmet ve Dayanışma adı altında faaliyet göstermektedirler ve halkımızdan para toplamaktadırlar. Tüm halkımızdan esnafımızdan şunu rica ediyoruz; bu insanlara itibar etmesinler, prim vermesinler ve eğer kapılarını çalarlar ise derneğimiz ile iletişime geçsinler” şeklinde uyarılarda bulundu.

“HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Bedelli askerlik konusuna değinen Kumartaşlı, bu konuda zaman zaman açıklama yaptıklarını ama netice itibari ile bu konuda yinede yeni bir düzenleme yapıldığını söyledi. ’hakkımızı helal etmiyoruz’ söylemini yineleyen Kumartaşlı: “Bedelli kanununu çıkaranlara da, bu şekilde askerlik yapanlara da hakkımızı helal etmiyoruz. MHP’li milletvekili de oğlu için bedelli başvurusu yaptı. Bu durum beni çok üzdü. Aynı şekilde şehit aileleri ve yakınları da bu duruma çok üzülüyor. Yaklaşan genel seçimler öncesi terör örgütüne şirin gözükme çabaları, oy devşirme çabaları sonrasında böyle bir bedelli kanunu çıkarıldı ama bizler haklarımızı helal etmiyoruz” diye konuştu.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.