Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Sandıklı’da MHP rüzgarı

Sandıklı’da MHP rüzgarı
6 views
23 Ekim 2015 - 18:09

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim Sandıklı Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti

Sandıklı esnafının MHP’ye gösterdiği ilgiye teşekkür eden Sevim, “Tüm ilçelirimizle birlikte Sandıklı’da MHP’ye büyük bir teveccüh var. Milleti yok sayan AKP 1 Kasım’da sandıkta yok olacak” dedi

Seçim çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim Sandıklı ilçesini ziyaret etti. Beraberinde Sandıklı MHP İlçe Başkanı Mehmet Tuğrul, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile Kadın Koordinasyon Kurulu üyeleriyle ziyaretlerini gerçekleştiren Sevim’e büyük ilgi gösterildi.

GİRİŞİMCİLİK KREDİSİ VERECEĞİZ

MHP iktidarında gençler için önemli çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Sevim, “Askerliğini yapan gençlere, yarısı hibe olmak üzere 50 bin liraya kadar girişimcilik kredisi verilecek. Askerlik hizmetini yerine getiren gençlerin, iş kurabilmeleri amacıyla projenin özelliklerine ve mali boyutuna göre yarısı hibe olmak üzere 50 bin liraya kadar girişimcilik kredisi verilecektir. Kuruluşu dahil faaliyetlerde amaca uygunluk denetimi yapılarak kaynakların verimli kullanımı temin edilecektir” dedi.

PRİM KOLAYLIĞI

Gençlerin önünü açacaklarını söyleyen Sevim, “MHP iktidarında dezavantajlı grupların işveren sigorta primi devlet tarafından karşılanacak. Uzun süreli işsizlerin, gençlerin, kadınların ve dezavantajlı gurupların istihdamını özendirmek amacıyla “istihdam esaslı” teşvik politikası etkin bir şekilde uygulanacak, işe alınan her ilave işçi için işveren sigorta primi devlet tarafından karşılanmaya devam edilecektir” dedi.

BÜROKROTİK ENGELLER AŞILACAK

Türkiye’de bürokrasinin çok ağır işlediğini kaydeden Sevim, “Bürokratik işlemlerin sayısı azaltılacak ve süresi kısaltılacak. Yatırım yapma ve işçi çalıştırmaya ilişkin bürokratik işlemlerin sayısı azaltılacak ve süresi kısaltılacak, organize sanayi bölgeleri ile sanayi ve ticaretin yoğun olduğu yerlerde vergi, sigorta ve maliyeye ilişkin bürolar açılarak bu hizmetlerin girişimcinin ayağına götürülmesi sağlanacaktır. Kayıtdışı işçi istihdamına yol açan mevzuat, maliyet, denetim yetersizliği, bürokrasi gibi hususlarda alınacak tedbirlerle kayıtlılık özendirilecek, kaçak yabancı işçi istihdamını önlemeye dönük uygulamalar etkin hale getirilecektir. Bu çerçevede kaçak yabancı istihdamında uygulanan cezaların caydırıcılığı sağlanacaktır” dedi.

YENİ İSTİHDAM ÖZENDİRİLECEK

MHP’nin istihdam paketleri hazırladığını ifade eden Sevim, “Yeni istihdam özendirilecek. İşsizlik Sigortası Fonu kaynaklarının, aktif işgücü programlarının yaygın hale getirilmesinde ve yeni istihdamın özendirilmesinde kullanımı sağlanacaktır. İşletmelerin kapasite kullanım oranlarının artışıyla birlikte ortaya çıkan ilave işgücü ihtiyacının, mevcut işçilerin haftalık çalışma saatini artırarak fazla mesai ile karşılanması yerine yeni işçi istihdamına yönelmesi teşvik edilecektir. İşgücü piyasasında güvence göz ardı edilmeksizin istihdam türlerinde ve çalışma sürelerinde esneklik

sağlanacaktır.” dedi.

Sevim (5) Sevim (4) Sevim (3) Sevim (7) Sevim (8) Sevim (1)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.