Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Sana not vermeyeceğiz de kime not vereceğiz?”

Müdür atamalarıyla ilgili olarak sosyal medyada yer aldığı belirtilen bir yazışma bir çok soru işaretini beraberinde getirdi

“Sana not vermeyeceğiz de kime not vereceğiz?”
50 views
17 Ekim 2014 - 16:55

Afyonkarahisar’da tartışmalara neden olan okul müdürü atamalarının nasıl yapıldığını ortaya koyduğu iddia edilen bir yazışma yeni tartışmaları beraberinde getirdi. Söz konusu yazışmada değerlendirmeyi yapan yönetici, not vereceği bir idareci adayına “Sana not vermeyeceğiz de kime not vereceğiz” diyor.

Şemsettin Karahisari Ortaokulu’nda müdür yardımcısı olarak görev yaparken şube müdürlüğü sınavını kazandıktan sonra sözlü mülakatla Şuhut Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’ne atanan Ahmet Gençtürk, Şuhut ilçesindeki 4 yılını dolduran okul idarecilerinin not değerlendirmesini yaptı. Bu değerlendirmelerde 75 puan alamayan idareciler İdari Mahkeme’ye gitti. Değerlendirme yapanlar hakkında da hem idari hem de adli suç duyurusunda bulunuldu.

KOMİSYON TOPLANTISINDAN 1 AY ÖNCE…

Atamalarla ilgili tartışmalar sürerken, dün, yeniden ve ilk defa müdür olacakların komisyon değerlendirmesi başladı. Değerlendirme için iki komisyon oluşturuldu. Birinci komisyon merkez ilçedeki müracaat eden okul idareci adayını değerlendirdi. İkinci komisyon ise ilçelerdeki müracaat eden okul idareci adaylarını ele aldı.

Birinci komisyonda bulunan Ahmet Gençtürk’ün, bir idareci adayı ile sosyal medyada yaptığı belirtilen yazışma Milli Eğitim camiasında tartışmalara yol açtı. Sosyal medya aracılığıyla gerçekleşen sohbette Gençtürk, idareci adayından temsili olarak lokum istiyor, ardından da “Sana not vermeyeceğiz de kime not vereceğiz” diyor. Not veren ile not alacak kişi arasında geçtiği belirtilen bu görüşmenin kayıtları “etik” tartışmalarını yeniden alevlendirdi.  >> Burak AYDIN KOCATEPE

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.