Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Proje Yazmayı öğrendiler

Proje Yazmayı öğrendiler
6 views
16 Mart 2016 - 9:43

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı tarafından başarılı projeler arasında kabul edilerek geçtiğimiz günlerde başlatılan “Gönüllü Gençler Proje Yazmayı Öğreniyor” kursları sona erdi.

Proje kapsamında Proje Uzmanı Necmettin Yemiş tarafından 5-12 Mart 2016 tarihleri arasında Gençlik Merkezi’nin Proje Kulübü bünyesinde 25 gönüllü gence,  40 saat süreyle “Proje Yazma ve Yürütme” eğitimi verildi. Beşer kişilik gruplara ayrılan gençlere eğitimler sırasında kalkınma ajansları, ulusal ve uluslararası hibe programı, proje döngüsü yönetimi, paydaş analizi, mantıksal çerçeve, bütçe oluşturulması, başvuru formunun doldurulması konularında kurslar verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Hibe Programları, Kalkınma Ajansları, AB Hibe Programları, İçişleri Bakanlığı Hibe Programları, Büyükelçilik Hibe Çağrıları gibi Ulusal ve Uluslararası Hibe Programlarına ait beş adet örnek proje hazırlayan gençlerin, toplumsal sorunların çözümüne katkı sağmak amacıyla önümüzdeki günlerde de çeşitli projeler üretecekleri bildirildi.

Bu arada kursların sona ermesi nedeniyle düzenlenen organizasyonda kısa bir konuşma yapan Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Ertürk, “Bu tür proje çalışmalarına Valimiz Hakan Yusuf Güner’in himayeleri ve destekleri ile ara vermeden devam edeceğiz. ‘Gönüllü Gençler Proje Yazmayı Öğreniyor’ konulu kurslarımıza katılan gençlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

15-5-2

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.