Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Planlanandan daha fazla yol yaptık”

 Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İl Özel İdaresi olarak 2014 yılında planlanandan fazla yol yaptıklarını bildirdi.

“Planlanandan daha fazla yol yaptık”
21 views
20 Ekim 2014 - 19:48

Sel, düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar’daki 47 belediyenin kapanmadan önce ciddi maddi sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, İl Özel İdaresi’nin kapanan 47 belediyenin şu ana kadar 6 milyon lira borcunu ödediğini bildirdi.

İlçelerde yaklaşık 7 milyon lira yatırım yaptıklarını ifade eden Sel, şöyle konuştu:

“Kapanan belediyelerde çalışan 346 personel Afyonkarahisar İl Özel İdaresi’ne geçti. İl Özel İdaresi, kapanan belediyelerdeki sorunların çözülmesi hususunda azami gayret gösteriyor. İl Özel İdaresi’nin önceliği belediyeleri kapanan 47 beldedir. Su problemleri kalmasın veya kanalizasyon sorunu kalmasın diye önceliği bu yerlere veriyoruz. Bunu yaparken il sınırlarımızda bulunan 388 köyümüzü de göz ardı etmeyeceğiz. Bu yıl ki bütçemiz yaklaşık 110 milyon lira civarında olacak. Bu konuda çalışmaları yapıyoruz.

İl Özel İdaresi olarak 2014 yılında planlanandan fazla yol yaptık. İl Genel Meclisi 2014 programında 317,5 kilometre asfalt yolumuz vardı. 47.5 kilometre de daha 2013’ten kalan ve müteahhidin yapamadığı asfalt yolları vardı. İl Özel İdaresi olarak bizim bu yıl yapmamız gereken toplam 158 kilometre asfalt yol vardı. Biz buna karşılık 420 kilometre asfalt yol yaptık.”

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Sel Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Sel Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Sel

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.