Afyonprestij I Afyon Haber I Sondakika Afyon – Afyonkarahisar

Özkaya, ”Ege Bölgesinde sulanmadık arazi kalmayacak”

Özkaya, ”Ege Bölgesinde sulanmadık arazi kalmayacak”
15 views
01 Haziran 2015 - 17:10

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Av. Ali Özkaya, seçim çalışmaları kapsamında Sandıklı ve Sinanpaşa ilçelerini ziyaret etti. Özkaya, ziyaretlerinde Ege Gelişim Projesi’ni (EGEGEP) anlattı. Özkaya, “4 milyon 302 bin dekar arazi sulamaya açılmış olacak ve çiftçilerimize yılda 4 milyar lira gelir artışı sağlanacaktır” dedi.

7 Haziran seçimleri öncesi çalışmalarını sürdüren Milletvekili adayı Av. Ali Özkaya, Sandıklı ilçesini ziyaret etti. İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık ve yönetimi tarafından karşılanan Milletvekili adayı Özkaya, seçim bürosunu ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. 2002 yılından bu güne kadar Afyonkarahisar’a ve ilçelerine adeta yatırım ve hizmet yağdığını dile getiren Özkaya, 13 yılda 10,6 Milyar TL tutarında Afyonkarahisar’a yatırım ve destek sağlandığını hatırlattı. Seçim bürosundaki vatandaşlarla sohbet eden Özkaya, Sandıklı’daki temaslarını tamamlayarak Sinanpaşa ilçesine geçti. Sandıklı ziyaretinde Özkaya’ya ilçe başkanı ve yönetiminin yanı sıra Belediye Başkanı Mustafa Çöl ile il genel meclis üyeleri de eşlik etti.

25 MİLYAR TL YATIRIM VE DESTEK SAĞLANACAK

Sandıklı’nın ardından Sinanpaşa ilçesine geçen Milletvekili adayı Özkaya, İlçe Başkanı Ünal Karadağ, Belediye Başkanı Murat Karakuyu ve ilçe yönetimiyle birlikte esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaflara geçtiğimiz günlerde açıklanan EGEGEP projesinden bahseden Özkaya, AK Parti hükümetlerinin dile getirdiği bütün projeleri kısa sürede yaparak hayata geçirdiğini belirtti. Bölgede 2019 yılsonuna kadar hayata geçirilecek 4 bin 547 proje için toplamda 25 milyar liralık yatırım ve destek sağlanacağını söyleyen Milletvekili adayı Özkaya, EGEGEP ile 2019 yılsonuna kadar birçok projeye imza atacaklarını dile getirdi. Özkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Proje kapsamında, 358 baraj ve gölet, 586 sulama tesisi, 87 içme suyu tesisi, 33 hidroelektrik santral tesisi, 804 dere ıslah tesisi, bin 42 dere ıslah projeleri muhtevasında köprü, bir atık su arıtma tesisi, 23 şehir ormanı, 72 bal ormanı, 362 mesire yeri, 115 tabiat turizmi etkinlik alanında çalışması, 287 otomatik meteorolojik gözlem istasyonu ve 2 yüksek atmosfer gözlem sistemi hayata geçirilecektir.”

SULAMA TESİSİNİN 116 ADEDİNİ TAMAMLADIK

Ege Bölgesi’nde 2003-2014 yıllarında 116 baraj ve gölet ile 2 milyar 91 bin dekar arazinin sulamaya açılacağını anlatan Ali Özkaya, “Ülke ekonomisinin gelişmesiyle birlikte ödenekler daha da arttırıldı. 2014-2019 yıllarında 242 baraj ve gölet inşa edilerek 2 milyar 211 bin dekar arazi daha sulamaya açılacak ve çiftçilerimize yılda 1,6 milyar lira daha gelir artışı sağlanacaktır. Böylece 2013-2019 yıllarında yürütülen çalışmalarla toplam 358 baraj ve gölet inşa edilerek, 4 milyon 302 bin dekar arazi sulamaya açılmış olacak ve çiftçilerimize yılda 4 milyar lira gelir artışı sağlanacaktır. Sulamaya büyük katkı sağlayacak olan ve Cumhuriyet tarihimizin en büyük kırsal kalkınma hamlesi olarak tarif edilen GÖL-SU projesi kapsamında ve diğer projelerimizle EGEGEP illerinde toplam 358 baraj ve gölet ile 586 sulama tesisinin 116 adedini tamamladık, 242 adedinin yapımı devam ediyor. Böylece Ege, dünyanın gıda üretim merkezi olacaktır” dedi. Yapılan konuşmanın ardından Özkaya, ziyaretlerini belde ve köylerde sürdürdü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

acıbadem evden eve nakliyat
beykoz evden eve nakliyat