Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

4 bin lirayı teslim etti

4 bin lirayı teslim etti
31 views
14 Kasım 2014 - 12:23

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde sokakta 4 bin lira bulan yüksekokul öğrencisi, parayı polise teslim etti.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Dinar Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Süleyman Çelimli, kent merkezinde yürürken yolda poşete sarılı para buldu. Devriye gezen polis ekiplerini durduran Çelimli, parayı onlara teslim etti.
Dinar İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yapar, müdürlüğe davet ettiği Çelimli’ye teşekkür belgesi verdi.
Yolda yürürken poşete sarılı para bulduğunu söyleyen Çelimli, “Kim bilir kimin parası ya da hangi yetimin hakkıdır diye düşündüm. O an çevrede devriye gezen polis ekiplerini durdurarak parayı polislere teslim ettim” diye konuştu.
Yapar da olayın Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından öğrenilmesi üzerine bu örnek davranıştan ötürü teşekkür belgesi hazırladıklarını bildirdi.
Bu şekildeki örnek davranışların yaygınlaşması hem de taktir edilmesi adına öğrenci Süleyman Çelimli’yi müdürlüğe davet ederek teşekkür etmek istediklerini belirten Yapar, “Kendisine uygun gördüğümüz teşekkür belgesi, ona hayatı boyunca bir hatıra olarak kalacak. Bu davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Daha sonra Emniyet Müdürü Yaşar, Çelimli’ye teşekkür belgesini verdi.

Öğrenci yolda bulduğu parayı polise teslim etti Öğrenci yolda bulduğu parayı polise teslim etti Öğrenci yolda bulduğu parayı polise teslim etti

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.