Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar’da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar’da:
27 views
10 Ocak 2015 - 23:42

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Basın bir noktada 5. kuvvet olarak telakki ediliyor. Zaman zaman bu ikinci kuvvete bile çıktığı oluyor. Bu kuvvetin doğru kullanılması lazım, isabetli olması lazım, art niyet olmaması gerektiği kanaatindeyim” dedi.
Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği’nin (AGD) Korel Otel’de düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlama programında yaptığı konuşmada, gazetecilerin kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.
AGD’nin çalışmalarından övgü ile söz eden Eroğlu, derneğin başkanı Mehmet Abdioğulları ile dernek yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.
Gazetecilerin zor bir iş yaptığını anlatan Eroğlu, “Bundan dolayı da 4 yıl çalışınca 5 yıl sayılması şeklinde bir düzenleme de yapıldı. Hükümetimiz bu konuda doğru haber ileten kamuoyunu doğru bilgilendiren gazetecilerimizin her zaman yanındadır. Gazeteci kesinlikle tarafsız olması lazım. Neticede peşin hükümle hareket etmemesi kanaatindeyim” diye konuştu.
Eski bir gazeteci olduğunu ve sarı basın kartına sahip olduğunu anımsatan Eroğlu, gazetecilik yaptığı dönemdeki anılarını anlattı.
“Yöneticiler olarak bazen gazetelerde çıkan haberlerden rahatsız oluyoruz” diyen Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bakıyoruz hiçbir inceleme yapmadan bir yazı yazıyor. Ama onu duyurduktan sonra ‘Şüyuu vukuundan beter’ diye bir söz vardır. Hakikaten onu düzeltmek dahi daha da şüyuu bulmasından beter oluyor. Bu bir kul hakkıdır. Ben İSKİ genel müdürü iken çok çektim gazetecilerden. Bir şey yazıyor, aslı astarı yok. Allah’a şükürler olsun ki 3 tane dev gazeteye dava açtım hepsinden de yüklü tazminatlar kazandım. Sizlerden ricam şu. Sizlerin çok önemli vazifeleri var. Bir defa kamuoyunu doğru bilgilendirme temel vazifesi olması lazım. Halkın eğitilmesi meselesi çok önemli. Bu vesile ile sizler aracılığı ile halkın eğitilmesi lazım. Davranış, karşılıklı münasebet, iyilik sever insanlar, faziletli güzel insanlar, haramı helalı bilen insanların özellikle daha da çoğalması için bu konuda sizlere çok büyük vazifeler düşüyor. Kamuoyunu eğitmek, yetiştirmek çok daha güzel bir nesil hazırlamak için sizlerin elinde büyük fırsat var. Basın bir noktada 5. kuvvet olarak telakki ediliyor. Zaman zaman bu ikinci kuvvete bile çıktığı oluyor. Bu kuvvetin doğru kullanılması lazım, isabetli olması lazım, art niyet olmaması gerektiği kanaatindeyim.”
Gazetecilere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Eroğlu, Afyonkarahisar’ın kalkınması için emeği geçen bütün gazetecilere teşekkür etti.
Gazzeli yetim çocuklar için fotoğraf makinesi, açık artırma ile satıldı
Kutlama programında, Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan’ın, gazetecilik yaptığı dönemde Gazze’deki acıları fotoğrafladığı fotoğraf makinesi açık artırma ile satışı yapıldı. Fotoğraf makinesinin gelirinin Gazze’deki yetim çocuklara gönderileceği belirtildi.
Konuya ilişkin de görüşünü dile getiren Eroğlu, bu vesile ile Gazze’deki, Filistin’deki ve Arakan’daki zulmün de hatırlanacağını söyledi.
“Bizim milletimiz dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanındadır, bizim milletimizin karakteri budur” diyen Eroğlu, bu durumun gurur duyulacak bir husus olduğunu belirtti.
Engelli gazete dağıtıcısının yeni motosiklet sevinci
Programda ayrıca, uzun yıllar Afyonkarahisar’da gazete dağıtıcılığı görevini yapan engelli Hakan Batu’ya Emirdağ ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bir adet motosiklet hediye edildi.
Aracının anahtarını Bakan Eroğlu’dan alan Batu, protokolün önünde bir süre motosikleti kullandı. Gecede, gazetecilere çeşitli hediyeler verildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Afyonkarahisar'da Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Afyonkarahisar'da Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Afyonkarahisar'da Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Afyonkarahisar'da Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Afyonkarahisar'da

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.